Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Maria Paradowska została "Człowiekiem Roku Łazarza 2019", Jerzy Babiak "Człowiekiem 30-lecia" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Maria Paradowska została "Człowiekiem Roku Łazarza 2019", Jerzy Babiak "Człowiekiem 30-lecia"
07-06-2019 07:30   Janusz Ludwiczak
Podczas uroczystości zakończenia 30. jubileuszowych Dni Łazarza przyznano tytuł "Człowiek Roku Łazarza 2019", który otrzymała Maria Paradowska, dyrektor Dziennego Domu Pomocy nr 1 przy ul. Konopnickiej. Nagrodę im. Stanisława Strugarka za popularyzację gwary poznańskiej otrzymał pośmiertnie Jacek Hałasik, nagrodę tą odebrał jego syn Grzegorz. Z kolei nagrody "Przyjaciel Łazarza" otrzymali: Małgorzata Sienkiewicz - dyrektor Liceum nr 37 z Oddziałami Terapeutycznymi, bryg. Jarosław Kuśmirek, dowódca Jednostki Ratowniczo–Gaśniczej nr 2 oraz Marianna Jarzina z Klubu Osiedlowego "Krąg". Ponadto przyznana została nagroda "Człowiek 30-lecia Łazarza", którą otrzymał Jerzy Babiak.

We wtorkowy wieczór w domu kultury Klub Osiedlowy "Krąg" odbyła się gala z okazji zakończenia 30. jubileuszowych Dni Łazarza.

– 30 lat, to już jest tradycja wpisana w kalendarz. Dni Łazarza splatają wyjątkowych ludzi, którzy angażują się w budowanie społeczności lokalnej. Wysiłek ludzi i ich zaangażowanie zasługują na podziw. Dzięki 4 czerwca 1989 r. organizowanie takich wydarzeń, zwłaszcza parady byłoby niemożliwe – powiedział na początku uroczystości Grzegorz Ganowicz, przewodniczący Rady Miasta, który odczytał również list gratulacyjny od prezydenta Poznania.

W trakcie uroczystego zakończenia 30. Dni Łazarza przyznano Nagrodę im. Stanisława Strugarka za popularyzację gwary poznańskiej, która przyznawana jest od 2003 roku. Miano to otrzymali już m.in. Juliusz Kubel, Lech Konopiński czy Kapela Zza Winkla. W tym roku miano to otrzymał pośmiertnie Jacek Hałasik. Nagrodę odebrał jego syn Grzegorz Hałasik.

– Tak się składa, że 4 czerwca 1989 r. wyprowadziliśmy się z Łazarza. Poszliśmy do nowego mieszkania na Winogradach. Mój ojciec nigdy mentalnie nie opuścił Łazarza, zawsze był z nim związany – powiedział Grzegorz Hałasik, radiowy dziennikarz sportowy.

Tradycyjnie podczas finału dzielnicowego święta przyznano również nagrody "Przyjaciel Łazarza", dla osób, które działają na rzecz Łazarza i jego mieszkańców. Otrzymali je: Małgorzata Sienkiewicz - dyrektor Liceum nr 37 z Oddziałami Terapeutycznymi, bryg. Jarosław Kuśmirek, dowódca Jednostki Ratowniczo–Gaśniczej nr 2 oraz Marianna Jarzina z Klubu Osiedlowego "Krąg".

Najważniejszym punktem uroczystego zakończenia 30. jubileuszowych Dni Łazarza było przyznanie już po raz 27. tytułu "Człowiek Roku Łazarza". Kandydatów do tej nagrody zgłaszać mógł każdy mieszkaniec. Wyboru dokonała kapituła, w skład której zasiadają przedstawiciele Komitetu Organizacyjnego Dni Łazarza, dwóch przedstawicieli Rady Osiedla Święty Łazarz - samorządu pomocniczego Miasta Poznania oraz Rady Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald, a także wszyscy dotychczasowi laureaci tej nagrody.

"Człowiekiem Roku Łazarza może zostać wybrana każda osoba, która szczególnie przysłużyła się do rozwoju dzielnicy, działa społecznie lub zawodowo na rzecz mieszkańców Łazarza a w wyniku jej działalności można stwierdzić zmiany w życiu społecznych, kulturalnym i gospodarczym dotyczące mieszkańców Łazarza" – czytamy w regulaminie.

Tytuł "Człowiek Roku Łazarza 2019" otrzymała Maria Paradowska, dyrektor Zespołu Dziennych Domu Pomocy Społecznej w Poznaniu oraz kierownik filii nr 1 "Klub Centrum" przy ul. Konopnickiej.

– Chciałabym podziękować, jestem w szoku. Na Łazarzu mieszkam już 40 lat, pamiętam jeszcze jak moim sąsiadem był Jacek Hałasik. Myślę, że ta moja działalność, opieka nad seniorami może być zawdzięczana ojcu, który był społecznikiem. Dziękuje za to wyróżnienie, ta nagroda mobilizuje mnie do dalszej pracy – powiedziała Maria Paradowska, "Człowiek Roku Łazarza 2019" i kierownik Dziennego Domu Pomocy nr 1 przy ul. Konopnickiej.

Dodatkowo z okazji 30-lecia wolnych wyborów i 30. Dni Łazarza przyznano tytuł "Człowiek 30-lecia Łazarza", który otrzymał Jerzy Babiak, wieloletni przewodniczący Rady Osiedla "Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald, samorządowiec, były dyrektor MPK, działacz Solidarności.

Nagrodzeni i wyróżnieni otrzymywali kwiaty od Sylwii Darul, Modeli Roku 2017 wyróżnionej przez Polską Akademię Mody, która karierę modelki zaczynała w wieku 14 lat, a na swoim koncie ma ponad tysiąc pokazów.

Na zakończenie wzniesiono "Toast Wolności" za Trzydziestolecie.

Tegoroczne Dni Łazarza trwały od 27 maja do 4 czerwca. Organizatorzy przygotowali ponad 50 imprez, m.in. turniej wiedzy o Łazarza dla uczniów szkół, festyny, koncerty w Parku Wilsona, turnieje piłki nożnej czy barwny korowód, który już po raz 14. przeszedł przez Łazarz. Obszerne relacje można znaleźć w naszym serwisie specjalnym na stronie www.30dni.lazarz.pl.


Fot: Andrzej Radwański (2-25), Janusz Ludwiczak (1,26-51)


[serwis informacyjny] [program 30.Dni Łazarza]

Komentarze (1)

07-06-2019 08:02:34
pyra
Gratuluje wszystkim nagrodzonym !
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
29

sty

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
31. finał WOŚP:
• 11:00 - Przemek Mazurek z gościnnym udziałem Dominiki Dobrosielskiej
• 12:00 - Wujek Ogórek
• 15:00 - Dom Bajek

Park Wilsona Muszla Koncertowa
31. finał WOŚP:
• 17:00 - Imago
• 18:00 - Grip
• 19:00 - Kwartet Proforma
• 20:00 - Światełko do nieba

31

sty

do 03-02-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury "Windoor-Tech" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów do Produkcji Okien, Drzwi, Bram i Fasad

02

lut

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"4 Oblicza Miłości" - Spotkanie 1: Miłość rodzicielska - bezwarunkowa, akceptująca, nieoceniająca, również wobec siebie

03

lut

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Wernisaż Wystawy "Prac Malarskich Mieczysława Hofa"
Wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: