Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rada osiedla: "Działania policji są bezskuteczne" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rada osiedla: "Działania policji są bezskuteczne"
11-08-2021 08:30   Janusz Ludwiczak
– Działania policji są bezskuteczne, mimo wprowadzonych już ograniczeń i wyznaczenia miejsc do kontroli prędkości, a poruszanie się ul. Hetmańską nadal może stanowić zagrożenie życia – pisze Rada Osiedla Św. Łazarz, która postuluje, by na Hetmańskiej pojawiły się fotoradary.

– Po raz kolejny doszło do wypadku drogowego na łazarskim odcinku ul. Hetmańskiej. Działania policji są bezskuteczne, mimo wprowadzonych już ograniczeń i wyznaczenia miejsc do kontroli prędkości, a poruszanie się ul. Hetmańską nadal może stanowić zagrożenie życia! Kpiną jest fakt, że na tak niebezpiecznej ulicy, gdzie tylko w tym roku doszło do kilku wypadków ze skutkiem śmiertelnym, Inspekcja Transportu Drogowego odmawia postawienia fotoradaru. Oczekujemy wzmożonych działań i systematycznych kontroli, aby poprawa bezpieczeństwa nie była tylko fikcją – pisze na swoim profilu Rada Osiedla Św. Łazarz.

Tymczasem policja poinformowała, że na Hetmańskiej pojawiły się pierwsze kontrole "drogówki".


Fot: Komenda Miejska Policji w Poznaniu

– Już jest 1 z 5 planowanych miejsc przeznaczonych do kontroli ruchu drogowego na ul. Hetmańskiej. Policjanci są w tym rejonie codziennie. Od początku lipca ujawnili tam ponad 200 wykroczeń. Większość z nich za przekroczenie dozwolonej prędkości – informuje Komenda Miejska Policji w Poznaniu.

W ostatnim czasie na Hetmańskiej doszło do wielu tragicznych wypadków. 1 lipca na przejściu dla pieszych przy Kolejowej zginęła 26-letnia piesza. Kobieta przechodziła na na pulsującym świetle.

Z kolei w czerwcu kilka metrów dalej, przed wiaduktem kolejowym samochód osobowy uderzył w słup trakcyjny, doszło do pożaru auta, śmierć na miejscu poniosły dwie osoby.

W lipcu na Hetmańskiej pomiędzy Dmowskiego a Rolną decyzją Miejskiego Inżyniera Ruchu wprowadzono ograniczenie prędkości do 50 km/h. Jednak wielu kierowców przekracza "pięćdziesiątkę".

ZDM prowadził rozmowy z Generalną Inspekcją Transportu Drogowego na temat możliwości ustawienia tam fotoradaru, jednak uzależnione jest to od środków finansowych.

– Wpłynął do nas wniosek od zarządcy drogi. Niewykluczone, że tę lokalizację uwzględnimy przy kolejnych projektach, jeśli pozyskamy kolejne środki. Przy wyborze miejsc inspektorzy biorą pod uwagę liczbę wypadków oraz sprawdzają czy one są spowodowane nadmierną prędkością. Zawsze jest przeprowadzana analiza bezpieczeństwa ruchu drogowego – mówiła w lipcu dla Radia Poznań Monika Niźniak, rzecznik prasowy Generalnej Inspekcji Transportu Drogowego.

Łazarscy radni przekonują, że potrzebne są skuteczne działania.

– W Krakowie w newralgicznych punktach zwężono jezdnie. Poznań też powinien się na to zdecydować. Czy potrzeba kolejnych tragicznych zdarzeń, żeby takie rozwiązania wprowadzono? Poza tym życie pokazuje, że skutecznym straszakiem jest przede wszystkim stały radar. Niestety, według nieoficjalnych informacji Inspekcja Transportu Drogowego, która się tym zajmuje, nie wyraziła zgody na jego ustawienie. W naszej opinii ul. Hetmańska nadal stanowi zagrożenie dla życia. Dlatego oczekujemy wzmożonych działań i systematycznych kontroli, aby poprawa bezpieczeństwa nie była tylko fikcją – powiedziała dla "Gazety Wyborczej" Agnieszka Michalak-Pietkiewicz, przewodnicząca Zarządu Osiedla Św. Łazarz.

Do tematu będziemy wracać.


Komentarze (6)

12-08-2021 07:35:24
Kekw
Kto jest w tej radzie osiedla przecież to powinno być przedstawiciele większości a nie jacyś anonimowi ludzie dawajcie nazwiska pomysłodawców
11-08-2021 23:35:33
Jan
Jedyny skuteczny sposób to nie jest stały fotoradar, a odcinkowy pomiar prędkości, najlepiej na kilku następujących po sobie fragmentach ulicy. Widziałem takie rozwiązanie w pewnym mieście poza PL i wszyscy lokalni kierowcy grzecznie jadą.
11-08-2021 19:52:41
kaja
Najlepiej zróbcie same ulice jednopasmowe, ze ściezkami rowerowymi, ewentualnie z brudnymi, z drogimi biletami i wiecznie spózniającymi sie tramwajami...i zachwilę wszyscy uciekną z Łazarza.....A przepraszam zostanie antysamochodowa Ania :)
11-08-2021 18:59:19
Lolo
Max - krzyż na drogę
11-08-2021 11:38:17
max
O znowu antysamochodowa Ania... Najlepiej ustawcie szlabany na rogatkach Łazarza... Na szczęście jak wielu moich sąsiadów opuściliśmy dawno tą zapyziałą dzielnicę
11-08-2021 10:35:32
Ania
Zwężenie drogi na "autostradzie" Głogowskiej nieco poskutkowało, czas zwęzić Hetmańską do jednego pasa wraz z zwalniaczami, wokół posadzić zieleń i stworzyć prawdziwą drogę rowerową.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
29

sty

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
31. finał WOŚP:
• 11:00 - Przemek Mazurek z gościnnym udziałem Dominiki Dobrosielskiej
• 12:00 - Wujek Ogórek
• 15:00 - Dom Bajek

Park Wilsona Muszla Koncertowa
31. finał WOŚP:
• 17:00 - Imago
• 18:00 - Grip
• 19:00 - Kwartet Proforma
• 20:00 - Światełko do nieba

31

sty

do 03-02-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury "Windoor-Tech" - Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów do Produkcji Okien, Drzwi, Bram i Fasad

02

lut

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"4 Oblicza Miłości" - Spotkanie 1: Miłość rodzicielska - bezwarunkowa, akceptująca, nieoceniająca, również wobec siebie

03

lut

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Wernisaż Wystawy "Prac Malarskich Mieczysława Hofa"
Wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: