Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Usunięto kolejne wraki – m.in. z Chociszewskiego i Ułańskiej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Usunięto kolejne wraki – m.in. z Chociszewskiego i Ułańskiej
25-08-2021 07:20   Janusz Ludwiczak
Od początku roku z ulic Poznania usunięto ponad pół tysiąca wraków, z czego z samego Grunwaldu zniknęło 98 nieużywanych samochodów. Tylko w sierpniu udało się usunąć wraki m.in. z ulicy Chociszewskiego oraz Ułańskiej.

W sumie do końca lipca z ulic Poznania zniknęło 508 nieużywanych samochodów, z czego 98 z terenu Grunwaldu.

– Dzięki pracy strażników miejskich 374 z nich usunęli sami właściciele. Pozostawione w ten sposób auta zajmują cenne miejsca parkingowe oraz szpecą otoczenie, ale przede wszystkim mogą stwarzać zagrożenie – wyjaśnia Przemysław Piwecki, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Poznaniu.

W sierpniu wraki usunięto m.in. z ulicy Chociszewskiego i Ułańskiej.

– Zgodnie z przepisami, wrakiem jest pojazd pozostawiony bez tablic rejestracyjnych lub taki, którego stan wskazuje na to, że nie jest używany. Niestety ustawodawca nie precyzuje, na co ma zwrócić uwagę osoba kwalifikująca pojazd jako nieużywany. Dlatego strażnik musi opierać się na wizualnej ocenie wyglądu zewnętrznego samochodu. Każdy przypadek rozważany jest indywidualnie. Skąpa definicja wraku sprowadzająca się do określenia "pojazd nieużywany" to nie koniec problemów z pozostawionymi autami – tłumaczy Przemysław Piwecki z poznańskiej Straży Miejskiej.

Przepisy ustawy Prawo o ruchu drogowym mają zastosowanie tylko w obrębie dróg publicznych oraz dróg osiedlowych, objętych strefą zamieszkania lub strefą ruchu. Oznacza to, że strażnicy miejscy nie wszędzie mają możliwości działania. Nie mogą np. usuwać wraków stojących na podwórkach.

– Strażnik może zlecić odholowanie wraków z dróg publicznych oraz dróg wewnętrznych, które są położone w strefie zamieszkania i strefie ruchu. Należy dodać, że za drogę wewnętrzną uznaje się wszelkie miejsca przeznaczone do ruchu kołowego, w tym np. parkingi przy sklepach czy parkingi i alejki osiedlowe. Zatem wystarczy, że stary, nieużywany grat straszy na podwórzu kamienicy, jest pozostawiony na terenie zielonym poza jezdnią albo zajmuje miejsce na osiedlowym parkingu, który nie jest częścią strefy zamieszkania bądź strefy ruchu. Takiego pojazdu nie można już odholować – zaznacza Przemysław Piwecki.

Porzucony samochód można zgłosić poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej Straży Miejskiej. Można to zrobić także telefonicznie - dzwoniąc na numer 986 (czynny całą dobę) oraz e-mailowo - adres: sm@um.poznan.pl.


Fot: Straż Miejska w Poznaniu

ZOBACZ TAKŻE: Z Lodowej zniknęły wraki

ZOBACZ TAKŻE: Usuwali wrak, znaleźli przestraszonego jeża

ZOBACZ TAKŻE: Kolejny wrak – tym razem na Kolejowej

ZOBACZ TAKŻE: Wrak z Wyspiańskiego został usunięty. "Został wypchnięty z terenu nieruchomości, z podwórza"

ZOBACZ TAKŻE: W tym roku z łazarskich ulic usunięto 65 wraków

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Zaginął Twój pies lub kot? Masz sprawę, która wymaga naszej interwencji?
Powiadom nas o tym: www.24.lazarz.pl lub wyślij e-mail 24@lazarz.pl
ŁAZ@RZ24 – Kontaktowa Platforma Czytelników jest do Twojej dyspozycji
Twórz razem z nami - by pomóc sobie i innym.

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

07

paź

do 09-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA: Poznań Game Arena - targi gier, multimediów i rozrywki

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Bezpłatne warsztaty gliniarskie dla dzieci i nie tylko
Obowiązują zapisy: zapisy.klubkrag@gmail.com

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: