Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Piknik sąsiedzki, kino plenerowe, wycieczka z przewodnikiem, teatr w ogrodzie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Piknik sąsiedzki, kino plenerowe, wycieczka z przewodnikiem, teatr w ogrodzie
10-09-2021 12:36   Janusz Ludwiczak
Sporo będzie się działo w weekend na Łazarzu, każdy znajdzie coś dla siebie. Szczegóły w poniższym artykule.

Piknik sąsiedzki
W sobotnie popołudnie warto wybrać się do Ogrodu Łazarz, który znajduje się pomiędzy blokami przy ul. Potockiej 39 i 41. Odbędzie się tam Piknik Sąsiedzki, który połączony będzie z Narodowym Dniem Sportu na Łazarzu. O godz. 14:00 rozpoczną się zajęcia gimnastyki i zumby dla seniorów.
Dwie godziny później, od 16:00 coś dla najmłodszych – Teatr Krokodyl zaprasza na spektakl "Morska Opowieść". O godz. 17:00 na muzyczną podróż zaprasza Piotr Siejakowski. A na zakończenie zajęcia zumby dla małych i dużych.
W trakcie Pikniku Sąsiedzkiego ogłoszone zostaną również wyniki konkursu na logo Ogrodu Łazarz.

"Carmina Burana" – spektakl plenerowy
W niedzielę o godz. 16:00 w ogrodzie Kolektywu Kąpielisko odbędzie się spektakl plenerowy "CarminaBurana" w wykonaniu PDO.
– Przestrzeń Działań Otwartych (PDO) to teatr integracyjny dla osób z niepełnosprawnością, sprawnych, artystów, amatorów i terapeutów. Oprócz działalności teatralnej PDO angażuje swoich członków w inne aktywności kulturalne oraz wydarzenia społeczne, które wspierają ich rozwój, pomagają osobom z niepełnosprawnościami w tym by czuły się pełnoprawnymi członkami społeczeństwa.PDO to coś więcej niż teatr - to społeczność. Projekt scenografii spektaklu otrzymał wyróżnienie w Konkursie o Nagrodę Scenograficzną im. Jerzego Moskala, został również prezentowany na Praskim Quadriennale Scenografii – zapowiada Luiza Szumiło-Walczak, reżyser spektaklu.
"CarminaBurana" to nazwa trzynastowiecznego zbioru pieśni o tematyce biesiadnej i erotycznej. Kompozytor Carl Orff do części z nich skomponował w 1937 r. kantatę sceniczną, która przeszła do kanonu największych dzieł muzyki klasycznej.

Czy Łazarz jest wystawny?
Czy Łazarz jest wystawny i wystawowy, a może bardziej twórczy i robotny? – odpowiedzi na te pytania będzie można uzyskać podczas wycieczce po Łazarzu, na którą zaprasza grupa Fest Fyrtel.
Wycieczka z przewodnikiem rozpocznie się o godz. 16:00. Zbiórka przy ul. Głogowskiej 14, pod bramą nr 9 MTP (przy dawnym Mc Donald`s).

Sąsiedzki Dzień Działkowca
Wrzesień to szczególny czas dla działkowców. Zakończenie sezonu, podsumowanie kilku miesięcy pracy, robienie przetworów z plonów ogrodowych. Dzień Działkowca to radosne święto obfitości i spotkań sąsiedzkich. W tym roku furtki Rodzinnego Ogrodu Działkowców im. M. Curie-Skłodowskiej przy zbiegu ulic Potockiej i Kolejowej są otwarte dla mieszkańców Łazarza i nie tylko. Będzie można zobaczyć jak wyglądają działki od środki i dowiedzieć się dlaczego jest to ważne miejsce dla lokalnej społeczności. W programie m.in. o godz. 13:30 plener rysunkowy – ćwiczenie uważności na przyrodę, warsztat dla dzieci i dorosłych, szczególnie tych, którzy dawno nie rysowali. O godz. 14:30 spacer po ogrodzie w poszukiwaniu nasion na przyszły sezon, wspólne robienie autorskich torebek na nasiona. Ponadto wymiana przetworów i zbieranie autorskich przepisów, a także plebiscyt na nazwę alejek działkowych.

Zjazd Rowerów Cargo
W sobotę i niedzielę na terenie Koszarów Kultury przy ul. Matejki odbędzie się Ogólnopolski Zjazd Rowerów Cargo.
W programie m.in. wystawa, animacje dla dzieci, kino plenerowe czy wyścigi rowerów towarowych.

Kino na skwerze
Z kolei Rada Osiedla Św. Łazarz organizuje w sobotę na skwerze Eki z Małeki ostatnie już wydarzenie z cyklu "Łazarskie pożegnanie lata".
O godz. 12:00 powstanie Jedzielnia, na której swoje stoiska wystawią lokalni restauratorzy. O godz. 19:30 zaplanowano seans filmu "Córki Dancingu", a po filmie silent disco.
– W związku z wydarzeniem osiedlowym realizowanym przez Osiedle Św. Łazarz, w sobotę 11 września zostaną zamknięte ulice: Łukaszewicza, Graniczna i Małeckiego w obrębie skweru Eki z Małeki – tłumaczy Miejski Inżynier Ruchu.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Zapowiedzi nadchodzących wydarzeń można znaleźć jak zawsze w naszej – www.niezapominajka.lazarz.pl.


Fot: Janusz Ludwiczak

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

07

paź

do 09-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA: Poznań Game Arena - targi gier, multimediów i rozrywki

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Bezpłatne warsztaty gliniarskie dla dzieci i nie tylko
Obowiązują zapisy: zapisy.klubkrag@gmail.com

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: