Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Z sauną suchą czy parową? – jaka pływalnia przy Taborowej? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Z sauną suchą czy parową? – jaka pływalnia przy Taborowej?
07-10-2021 00:44   Janusz Ludwiczak
Miasto planuje budowę nowej, krytej pływalni, która ma powstać w miejscu krytego basenu Olimpia. Rozpoczęły się konsultacje społeczne, w których mieszkańcy mogą wypowiedzieć się jakie funkcje powinna mieć strefa relaksu, jakiego rodzaju sauna powinna się tam znaleźć, a także można wybrać aranżację wnętrza hali basenowej.

Jak już informowaliśmy na początku ubiegłego roku wojewoda wielkopolski przekazał miastu warte 12 mln zł nieruchomości przy ul. Taborowej, przy parku Manitiusa po byłym basenie Olimpia. Miasto planowało w tym miejscu centrum sportów walki, jednak w ostatnim czasie zdanie zmieniło. Obecny budynek Olimpii przy Taborowej zostanie wyburzony, gdyż dotychczasowy obiekt nie spełnia standardów, a remont jest nieopłacalny. W jego miejscu powstanie nowy kryty basen.

– Inwestycja jest odpowiedzią na zapotrzebowanie mieszkańców. Od czasu wyłączenia z użytku starej pływalni w zachodniej części Poznania brakuje takiego obiektu. Prace związane z wyłonieniem wykonawcy oraz budową basenu mogłyby zacząć się już w przyszłym roku. Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji planują stworzenie obiektu, w którym oprócz 25-metrowego basenu sportowego byłoby również miejsce na mały basen rekreacyjny, sauny oraz salkę fitness. Podobne pływalnie powstawały w poprzednich latach na Ratajach oraz na Winogradach – tłumaczy Filip Borowiak, rzecznik prasowy Poznańskich Ośrodków Sportu i Rekreacji (POSiR).

Nowa pływalnia przy Taborowej ma składać się z 25-metrowego basenu sportowego o głębokości od 1,2 do 1,8 m, a także małego basenu rekreacyjnego o wymiarach 2x5x9 mi głębokości ok. 1 metra.

Do dyspozycji gości obiektu ma być dostępny parking na 25 miejsc.

W poniedziałek rozpoczęły się 3-tygodniowe konsultacje społeczne, w których wyłącznie mieszkańcy Poznania mogą wypowiedzieć się na temat planowanej inwestycji.

– Konsultacje społeczne mają formę ankiety internetowej. Koncepcja poddana opinii mieszkańców zawiera wizualizację z opisem inwestycji. Ankieta wraz z koncepcją dostępna jest do 24 października – tłumaczy Filip Borowiak z POSiR-u.

Ankieta dostępna jest na stronie internetowej: https://www.webankieta.pl/ankieta/667788/konsultacje-spoleczne-dotyczace-projektu-koncepcji-plywalni-przy-ul-taborowej-4.html

Dodatkowo uruchomiony zostanie punkt konsultacyjny w budynku kas pływalni letniej w Parku Kasprowicza, który czynny będzie w środy: 13 i 20 października, w godz. 14-18.

W konsultacjach mieszkańcy mogą wypowiedzieć się jak ma nazywać się obiekt: Pływalnia Miejska Grunwald czy Pływalnia Miejska Taborowa, jakie powinny być funkcjonalności w strefie relaksu, sauna powinna być sucha czy parowa, a także jakiego rodzaju urządzenia do hydromasażu powinny znajdować się w przyszłej pływalni. W badaniu można wybrać również jedną z trzech aranżacji wnętrza hali basenowej.

A kiedy może powstać sam obiekt?

– W pierwszej kolejności musi zostać zakończone projektowanie obiektu. Projektant jest zobowiązany do uzyskania pozwolenia na budowę. W momencie kiedy zostanie sfinalizowany projekt, poznamy również dokładny kosztorys. Ostateczny koszt będzie znany po przeprowadzeniu przetargu, który planowany jest na przyszły rok. Szacujemy, że prace rozbiórkowe i budowlane rozpoczną się w roku 2022 – podsumowuje Filip Borowiak z POSiR.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

07

paź

do 09-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA: Poznań Game Arena - targi gier, multimediów i rozrywki

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Bezpłatne warsztaty gliniarskie dla dzieci i nie tylko
Obowiązują zapisy: zapisy.klubkrag@gmail.com

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: