Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wybrano "Człowieka Roku" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wybrano "Człowieka Roku"
01-12-2021 08:08   Janusz Ludwiczak
W sobotę podczas oficjalnego otwarcia "nowego" Rynku Łazarskiego dowiemy się kto otrzyma tytuł "Człowiek Roku Łazarza 2020 i 2021".

Wczoraj w Klubie Osiedlowym "Krąg" odbyło się posiedzenie Kapituły tytułu "Człowiek Roku Łazarza".

Nagroda ta przyznawana jest od blisko 30 lat. Przez miesiąc chętni mogli zgłaszać wartościowych i zasłużonych ludzi, którzy od lat robią coś dobrego dla Łazarza i jego mieszkańców.

– Celem inicjatorów plebiscytu jest wyróżnienie osób wyjątkowych, które swoją pracą zawodową, działalnością społeczną, zaangażowaniem, czy też dorobkiem życiowym zaznaczyły się w krajobrazie tej dzielnicy. Często bywa tak, że są to osoby skromne, które nie szukają poklasku, których nikt do tej pory nie zauważył. Chcemy przy wyróżnieniu zwrócić uwagę na osoby nie tylko popularne, rozpoznawalne, ale przede wszystkim na ciche i spokojne osoby, które od lat robią coś dobrego dla Łazarza i jego mieszkańców – wyjaśnia Janusz Heller, kierownik Klubu Osiedlowego "Krąg".

We wtorkowy wieczór członkowie kapituły w 14-osobowym składzie, wśród których byli dotychczasowi laureaci nagrody "Człowiek Roku Łazarza", a także przedstawiciele Rady Osiedla Św. Łazarz (jednostki pomocniczej miasta) oraz Rady "Osiedla Łazarz" Spółdzielni Mieszkaniowej Grunwald po trwającej niespełna półtoragodzinnej naradzie wybrali laureatów spośród trzech otrzymanych kandydatur.

W tym roku ze względu na pandemię przyznane zostanie podwójne wyróżnienie – za ubiegły rok i odrębnie za 2021 r. Honorowe statuetki "Człowieka Roku Łazarza" za rok 2020 i rok 2021 zostaną wręczone podczas uroczystości otwarcia Rynku Łazarskiego w najbliższą sobotę tuż po godz. 17.

Dodajmy, że laureatami tej nagrody są m.in. śp. ks. Prałat Bolesław Exler (1998), Krzysztof Antkowiak (2000), Maria Łazarz (2001), Wojciech Wośkowiak (2004), Lidia Dudziak (2005), ks. Prałat Eugeniusz Antkowiak (2006), ks. Marcin Ciesielski (2008) - były proboszcz Parafii Chrystusa Sługi, harcmistrz Stanisław Kruk (2009), Kazimierz Rafalik - rzeźbiarz, fotografik i publicysta (2013) czy Jacek Hałasik – nieżyjący już redaktor Radia Merkury (obecnie Radia Poznań), znawca gwary poznańskiej (2014). Poprzednio (czyli w 2019 r.) nagrodę tą otrzymała Maria Paradowska, dyrektorka Dziennego Domu Pomocy nr 1 przy ul. Konopnickiej.

ZOBACZ TAKŻE: Człowiek Roku Łazarza - LAUREACI


Komentarze (1)

01-12-2021 14:51:15
covid
a państwa z kapituły maseczki nie obowiązują??? Pani Radna z PiS też ma jakieś specjalne przywileje??
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
03

cze

09:00
Szkoła Podstawowa nr 10 ul. Jarochowskiego (przy Ściegiennego)
XVI Turniej Charytatywny im. Macieja Zawiei

Szkoła Podstawowa nr 9 ul. Łukaszewicza 9/13
Festyn
• dmuchane zamki,
• piłkarski dart,
• turniej piłkarski,
• pokazy jujitsu,
• saperzy,
• turniej rowerowy,
• pokazy akrobatyki,
w godz. 9:00-12:00

07

cze

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze

14

cze

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze

16

cze

do 18-06-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Pyrkon" - Festiwal Fantastyki

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: