Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przetarg na przebudowę Kolejowej po raz drugi przedłużony - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przetarg na przebudowę Kolejowej po raz drugi przedłużony
21-01-2022 14:09   Janusz Ludwiczak
Po raz drugi przedłużony został termin składania ofert w przetargu na przebudowę ulicy Kolejowej. Pierwotny termin 14 stycznia został przedłużony do 21 stycznia, a następnie do 27 stycznia.

Jak już informowaliśmy, tuż przed świętami, 23 grudnia Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły przetarg na wykonawcę robót budowlanych związanych z przebudową ulicy Kolejowej.

Jednak tydzień temu termin składania ofert został przedłużony z 14 stycznia na 21 stycznia. Kolejną zmianą było wydłużenie realizacji inwestycji z 250 do 280 dni od podpisania umowy. W czwartek Poznańskie Inwestycje Miejskie ponownie zmieniły termin otwarcia ofert na 27 stycznia.

– W związku z zapytaniami wykonawców w postępowaniu przetargowym termin składania ofert uległ wydłużeniu na 27.01.2022. Oferty wpłyną do nas dopiero w dniu składania, czyli w czwartek – wyjaśnia portalowi Lazarz.pl Maja Chłopocka-Nowak, dyrektor ds. komunikacji i koordynacji inwestycji Poznańskich Inwestycji Miejskich.

Jak już informowaliśmy przetarg obejmuje przebudowę ulicy Kolejowej na całym odcinku od Gąsiorowskich do Potockiej.

– W złym stanie technicznym jest nie tylko jej jezdnia – w części asfaltowa, a w części z kostki kamiennej, lecz również nawierzchnia chodników, która jest zniszczona i - ze względu na rozrost istniejących korzeni drzew - uległa znacznym deformacjom i wybrzuszeniom. W efekcie zaplanowanych prac ta ważna ulica dolnego Łazarza będzie przyjazna dla wszystkich jej użytkowników – wyjaśnia Tomasz Płóciniczak, dyrektor ds. przygotowania i realizacji inwestycji w spółce Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Wybrany w postępowaniu przetargowym wykonawca będzie musiał dokonać rozbiórki starej nawierzchni i wykonać nową z częściowym wykorzystaniem płyt, kostki i krawężników kamiennych pozyskanych z demontażu.

– Cała ulica zyska jezdnię o nawierzchni asfaltowej, wyniesione skrzyżowania oraz miejsca postojowe dla pojazdów osób z niepełnosprawnościami z kostki betonowej, chodniki z płyt betonowych, a także zjazdy i miejsca postojowe dla pozostałych uczestników ruchu z kostki kamiennej. W trakcie realizacji inwestycji zbudowane bądź przebudowane zostaną sieci: elektroenergetyczna, gazowa i telekomunikacyjna, powstaną też kanał technologiczny, odwodnienie, kanalizacja deszczowa oraz oświetlenie drogowe. Ulica będzie dostosowana do możliwości poprowadzenia nią w przyszłości – jeśli zapadnie taka decyzja - linii autobusowej obsługiwanej przez mikrobusy – zaznacza Tomasz Płóciniczak z Poznańskich Inwestycji Miejskich.

W ramach inwestycji zaplanowano nasadzenia ponad 50 robinii akacjowych, a także krzewów na powierzchni niemal 1500 metrów kwadratowych – wśród nich ponad 800 berberysów, ponad 400 sosen górskich oraz ponad 600 róż. Wzdłuż ulicy pojawią się także m.in. juki, irgi oraz lawenda. Dodatkowo ok. 800 metrów kwadratowych zajmą trawniki.

Jak już informowaliśmy przebudowa ulicy Kolejowej ujęta jest w budżecie miasta już od 2014 roku. Na ten cel w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2014-2022 zaplanowano blisko 9 milionów złotych (8 934 507 zł).

Jest jednak mało prawdopodobne, że za taką kwotę uda się zrealizować tą inwestycję. Dla przykładu wczoraj tylko jedna oferta wpłynęła do przetargu na budowę przejazdu rowerowego wraz z budową sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Hetmańskiej i Jarochowskiego. Wykonawca za zrealizowanie inwestycji oczekuje ponad 2,1 mln zł, gdzie na to zadanie PIM chciał przeznaczyć blisko 1,3 mln zł. Więcej o tym w artykule: Hetmańska/Jarochowskiego: Powstanie przejazd rowerowy za ponad 2 mln zł?


Komentarze (7)

27-01-2022 14:35:22
Mieszkaniec Kolejowej
Hahaha - kolejne przedłużenie przetargu tym razem do 01.02.2022 - godziny 11.00. Ciekawe jak długo będziemy się tak bawić?
25-01-2022 09:22:13
Mieszkaniec Kolejowej
Ludzie, teraz modne są zbiórki pieniędzy na różne cele. Hmmm jeżeli przyczyną jest brak kasy (co całkiem możliwe) to może założymy zbiórkę na ten cel. W końcu jak ludzie usłyszą, że już 12 rok od pierwszej informacji o remoncie upływa to coś wrzucą i zamiast na czerwone paski pieniądze pójdą na odpowiedni cel - remont ulicy, które zresztą w całym mieście są coraz bardziej dziurawe.
25-01-2022 09:04:49
Qshu
Głosujcie nadal na PIS to na bank będą na to środki. To przez ich złodziejską politykę rozdawnictwa samorządy zostały bez pieniędzy. Ale nic - dumni wstaliście z kolan i teraz brodzicie w fekaliach wodza.
24-01-2022 18:27:53
Qubella
Czyli od 2014 roku jest " zamrożona" kwota ok. 9 mln złotych? Czy po 7 latach nadal jest to ta sama suma 9 mln złotych? Czy cena chleba i innych produktów też utrzymuje się od siedmiu lat na tym samym poziomie? Czy to jakaś celowa zagrywka, żeby nadal nic nie robić ?. Brak słów...
21-01-2022 17:42:27
Czesław
Nie jeden mieszkaniec Kolejowej nie doczekał i nie jeden nie doczeka. Przykre.
21-01-2022 15:11:32
mieszkaniec
9 mln zł za gruntowną przebudowę 1 km drogi wraz z chodnikiem i infrastrukturą, gdzie za przejazd i sygnalizację na Hetmańskiej z Jarochowskiego chcieli 2 mln zł. Ktoś tu jest mocno oderwany od rzeczywistości. Nie ma co się łudzić - tej Kolejowej nigdy nie zrobią
18-01-2022 09:59:50
Oczekująca mieszkanka
Cieszy mnie, że coś ruszyło,ale czy za te pieniądze znajdzie się wykonawca dużej bądź co bądź inwestycji?c

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

07

paź

do 09-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA: Poznań Game Arena - targi gier, multimediów i rozrywki

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Bezpłatne warsztaty gliniarskie dla dzieci i nie tylko
Obowiązują zapisy: zapisy.klubkrag@gmail.com

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: