Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Hetmańska/Jarochowskiego: Powstanie przejazd rowerowy za ponad 2 mln zł? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Hetmańska/Jarochowskiego: Powstanie przejazd rowerowy za ponad 2 mln zł?
21-01-2022 04:15   Janusz Ludwiczak
Tylko jedna oferta wpłynęła do przetargu na budowę przejazdu rowerowego wraz z budową sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Hetmańskiej i Jarochowskiego. Wykonawca za zrealizowanie inwestycji oczekuje ponad 2,1 mln zł, gdzie na to zadanie PIM chciał przeznaczyć blisko 1,3 mln zł.

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia, 22 grudnia Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły przetarg na budowę przejazdu rowerowego na skrzyżowaniu ulic Hetmańskiej i Jarochowskiego. W ramach inwestycji ma powstać również sygnalizacja świetlna.

Do przetargu na to zadanie wpłynęła tylko jedna oferta, która opiewała na kwotę ponad 2 milionów złotych (2 137 713,44 zł brutto), gdzie PIM na to zadanie planował przeznaczyć tylko 1 289 700 zł.

– Oferta będzie podlegała analizie. Piesi przechodzący przez ul. Hetmańską, na wysokości ul. Jarochowskiego, mają do pokonania dwie jezdnie oraz torowisko tramwajowe. Obecnie nie ma tam ani sygnalizacji świetlnej, ani przejazdu rowerowego. Przebudowa tego przejścia i wyposażenie go w sygnalizację świetlną poprawiłaby bezpieczeństwo, w szczególności na drodze dzieci do szkoły – zaznacza Filip Olszak, radny miasta Poznania.

– Planowany przejazd rowerowy, zwycięski projekt Budżetu Obywatelskiego, pozwoli mieszkańcom Górczyna i części Łazarza położonej za ul. Hetmańską dojechać bezpiecznie rowerem do centrum ulicą Jarochowskiego a dalej Ułańską do Rowerowej Trasy Grunwaldzkiej. O takie rozwiązanie zabiegał "Rowerowy Poznań" organizacja non profit oraz Andrzej Janowski przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz – dodaje radny Filip Olszak.

Na razie nie wiadomo czy radni zdecydują się dołożyć brakuje 848 tys. zł czy przetarg zostanie powtórzony.

Tymczasem rowerzyści mogą już korzystać z przejazdu, który za ponad pół miliona złotych powstał na skrzyżowaniu Hetmańskiej i Dmowskiego.


Komentarze (5)

24-01-2022 20:33:13
adam
szkoda bejmów
23-01-2022 19:11:03
X
To przejście jest bezpieczne. Tramwaj widać z daleka, nikt rozumny nie wejdzie też pod nadjeżdżający samochód. Rowerzyści przeprowadzają swoje pojazdy i to jest plus. Kiedy będzie swobodny przejazd, to będą pędzić bez rozejrzenia się i nieszczęście gotowe.
21-01-2022 13:44:15
Ania
Remont całej ulicy Kolejowej ma kosztować 9 mln zł, a tu JEDEN przejazd rowerowy 2 mln zł? To oznacza chyba, że na całej ulicy Kolejowej nie będzie przejść dla pieszych, o przejazdach nie wspomnę, bo to w budżecie się nie zmieści
21-01-2022 09:20:31
emeryt
Brawa dla rowerowego oszołoma z ZDM Janowskiego.
21-01-2022 06:32:45
Mieszkanka okolic
Przejazd rowerowy 2mln zł, a generalny remont całej ulicy Kolejowej ma zmieścić się w 9mln zł...

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

do 14-08-2022
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Slavic fondness - wystawa | Luntrus
w godz. 14:00-20:00

13

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

20

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

Międzynarodowe Targi Poznańskie
V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

27

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: