Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zagrają "dla okulistyki dziecięcej" – dziś 30. finał WOŚP - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zagrają "dla okulistyki dziecięcej" – dziś 30. finał WOŚP
30-01-2022 01:27   Janusz Ludwiczak
W niedzielę już po raz 30. gra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku datki zbierane będą dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku dzieci. Już po raz 16. WOŚP zagra także na Łazarzu. 150 wolontariuszy liczy sztab Klubu "Krąg". Po 2-letniej przerwie kwestować będą również uczniowie Marcinka. Miasto przygotowało też atrakcje w Iglicy MTP.

"Przejrzyj na oczy" – to hasło jubileuszowego 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem środki będą zbierane na rzecz okulistyki dziecięcej.

– Chcemy, żeby dzieci widziały świat tak kolorowy, jak my go przedstawiamy na naszych plakatach. Najlepszy sprzęt musi trafić na sale operacyjne – powiedział Jurek Owsiak, szef WOŚP.

Zebrane fundusze zostaną przekazane m.in. na zakup sprzętu specjalistycznego dla diagnostyki i leczenia wzroku dzieci (m.in. angiograf dwupłaszczyznowy do leczenia siatkówczaka - najczęstszego nowotworu złośliwego gałki ocznej u dzieci, oftalmoskopy do badania dna oka, lampy szczelinowe do diagnostyki przedniego odcinka oka czy tonometry do pomiaru ciśnienia śródgałkowego).

– Wzrok to najważniejszy zmysł człowieka. Jakiekolwiek problemy z nim związane wpływają na ogólny rozwój i poznawanie świata, dlatego tak istotne jest szybkie stwierdzenie ewentualnych nieprawidłowości i podjęcie leczenia, a czynnikiem niezbędnym do prawidłowej diagnozy i wdrożenia terapii jest nowoczesny sprzęt, którego polskim placówkom brakuje – dodaje Jurek Owsiak.

Już po raz 16. z WOŚP gra również Klub Osiedlowy "Krąg".

– Nasz sztab liczy 150 wolontariuszy. Mamy ponadto 15 puszek stacjonarnych zlokalizowanych w kawiarniach, punktach gastronomicznych i innych obiektach na Łazarzu. Tradycyjnie kwestuje z nami Grupa Golden Retriever. Przygotowaliśmy kilka licytacji internetowych, można stać się posiadaczem m.in. okolicznościowej piłki nożnej związanej z obchodzonym w tym roku jubileuszem 100-lecia Lech Poznań – zapowiada Wojciech Wysocki, szef łazarskiego sztabu WOŚP w Klubie "Krąg".

Podobnie jak rok temu uruchomiona została e-Skarbonka. DO godz. 1:00 dzięki hojności 295 darczyńców udało się zebrać 16 419 zł.

Po 2-letniej przerwie do WOŚP przyłącza się również Marcinek. W tym roku kwestować będzie 44 uczniów I LO.

WOŚP zagra również na Targach. W godz. od 9:00 do 18:00 drużyna kolarska Rybczyński-Team będzie kręciła kilometry w ramach "Rowerowego zawrotu głowy". Wszystko po to, by promować zdrowie i powszechne zaangażowanie w pomaganie.

O godz. 9:00 wystartuje bieg "Policz się z cukrzycą". Zawodnicy pobiegną do mety, która znajdować będzie się przy Stadionie Miejskim.

Na MTP będzie działać również strefa gastronomiczna z różnorodną ofertą foodtrucków, Estrada Poznańska zadba o niezapomniane animacje dla dzieci większych i mniejszych, a w sercu Iglicy Międzynarodowe Targi Poznańskie przygotują klimatyczną kawiarnię z pyszną kawą i ciastkami. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa podstawi także krwiobus, w którym będzie można oddać krew w godz. 9:00-17:00.

Program wydarzeń na MTP:

 • 09:20 – Wariate „Zakręcone Koło Fortuny”
 • 10:20 – Teatr Muzyczny: "Madagascar"
 • 10:30 – Aukcje
 • 10:45 – Teatr Muzyczny: "Madagascar"
 • 11:00 – Gili Gili „Magiczna kostka”
 • 11:30 – Teatr Muzyczny: "Madagascar"
 • 11:45 – Gili Gili „Magiczna kostka”
 • 12:40 – Najbardziej widowiskowe eksperymenty ze świata cz. 1
 • 13:30 – Aukcje
 • 13:50 – Najbardziej widowiskowe eksperymenty ze świata cz. 2
 • 14:35 – Niepubliczna Szkoła Sztuki Tańca Fouetté w Poznaniu Wariacja z baletu „Córka Faranoa” / pokaz na piętrze
 • 14:50 – Gili Gili „Magiczna kostka”
 • 15:35 – Teatr Soma „Życie”
 • 16:05 – Teatr Muzyczny
 • 16:25 – Flexi & Fusion Dance Group „Butterfly”
 • 17:10 – Teatr Muzyczny

Podczas poprzedniego, 29. finału WOŚP na Łazarzu zebrano ponad 203,5 tys. zł.


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

07

paź

do 09-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA: Poznań Game Arena - targi gier, multimediów i rozrywki

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Bezpłatne warsztaty gliniarskie dla dzieci i nie tylko
Obowiązują zapisy: zapisy.klubkrag@gmail.com

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: