Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Bezpłatna komunikacja miejska dla uchodźców z Ukrainy - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Bezpłatna komunikacja miejska dla uchodźców z Ukrainy
03-03-2022 04:26   Janusz Ludwiczak
Miasto postanowiło pomóc uchodźcom z Ukrainy umożliwiając im bezpłatne przejazdy tramwajami i autobusami na terenie całej aglomeracji poznańskiej.

Uchodźcy z Ukrainy mogą bezpłatnie jeździć komunikacją miejską na podstawie specjalnego zaświadczenia ważnego przez 30 dni.

– Zaświadczenie z hologramem będzie wydawane po okazaniu ukraińskiego paszportu lub innego dokumentu potwierdzającego przekroczenie granicy polsko-ukraińskiej w dniu 24 lutego lub późniejszym. Na podstawie zaświadczenia będzie można bezpłatnie korzystać z transportu miejskiego na wszystkich liniach ZTM w Poznaniu i na obszarze aglomeracji poznańskiej we wszystkich strefach taryfowych. Będzie ono miało taki sam status jak bilet na sieć, a jego ważność będzie wynosić 30 dni – informuje Urząd Miasta Poznania.

Zaświadczenie można otrzymać w punkcie recepcyjnym na MTP, w Biurze Obsługi Klienta ZTM pod rondem Kaponiera (czynnym od poniedziałku do piątku w godzinach 9:30 - 17:00) oraz w jednym z Punktów Obsługi Klienta ZTM, które są czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 6:00 do 20:00:
• Ogrody, pętla tramwajowa
• rondo Kaponiera – poziom -1,
• Dworzec Sobieskiego przy pętli PST na os. Jana III Sobieskiego,
• Górczyn, pętla autobusowo-tramwajowa,
• Junikowo, pętla autobusowo-tramwajowa,
• plac Wiosny Ludów - budynek CH Kupiec Poznański (wejście od ul. Strzeleckiej),
• Dębiec, pętla autobusowo-tramwajowa,
• rondo Śródka – dworzec autobusowy,
• Dworzec Zachodni PKP.

Ponadto na tramwajach i autobusach pojawiły się niebiesko-żółte naklejki z dwujęzycznym napisem "Wolna Ukraina!!! Вільна Україна". Ufundowała je firma Labo Print S.A. W sumie pojawiło się ponad 3 tysiące znaków solidarności z Ukrainą.

Dodajmy, że obywatele Ukrainy mogą również nieodpłatnie korzystać z przejazdów wszystkimi pociągami Kolei Wielkopolskich. Przejazdy mogą być realizowane na podstawie paszportu lub innego dokumentu potwierdzającego obywatelstwo ukraińskie.

– Cała Polska solidaryzuje się z narodem ukraińskim, który z ogromną determinacją opiera się rosyjskiej agresji. W trudnych sytuacjach Kolejarze pozostają zawsze na służbie, dlatego odpowiadając na apel potrzebującym pomocy oraz chcąc powitać naszych sąsiadów oferujemy bezpłatne przejazdy, które umożliwią obywatelom Ukrainy swobodne przemieszczenia się do miejsc pobytu na terenie Wielkopolski – informują Koleje Wielkopolskie.

Obywatele Ukrainy mogą liczyć na zwrot należności za całkowicie niewykorzystane bilety jednorazowe i okresowe.


Komentarze (1)

03-03-2022 18:33:18
As
Jeszcze nie tak dawno były koszty komunikacji tak duże że straszono zmniejszaniem ilości połączeń lub podwyżkami... Ale widać że był to tylko tępy atak na rząd

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
05

paź

16:00
Muzułmańskie Centrum Kulturalno-Oświatowe ul. Biedrzyckiego 13
Warsztaty międzykulturowe w Muzułmańskim Centrum Kulturalno -Oświatowym

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com (liczba miejsc ograniczona

06

paź

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Nadciśnienie- wykład prozdrowotny Barbary Krystkiewicz (dietetyka klinicznego)

07

paź

do 09-10-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
PGA: Poznań Game Arena - targi gier, multimediów i rozrywki

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Bezpłatne warsztaty gliniarskie dla dzieci i nie tylko
Obowiązują zapisy: zapisy.klubkrag@gmail.com

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: