Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Hetmańska/Jarochowskiego: Oferta wykonawcy na budowę przejazdu rowerowego o 700 tys. zł wyższa - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Hetmańska/Jarochowskiego: Oferta wykonawcy na budowę przejazdu rowerowego o 700 tys. zł wyższa
23-03-2022 12:47   Janusz Ludwiczak
Historia lubi się powtarzać. Ponownie tylko jedna oferta wpłynęła do przetarg na budowę przejazdu rowerowego wraz z sygnalizacją świetlną na skrzyżowaniu ulic Hetmańskiej i Jarochowskiego. Wykonawca za zrealizowanie inwestycji oczekuje blisko 2,3 mln zł, gdy PIM na to zadanie planował przeznaczyć 1,6 mln zł.

W samo południe otwarto oferty w drugim już przetarg przetargu "Budowa przejazdu rowerowego przez ul. Hetmańską w Poznaniu – skrzyżowanie ulic Jarochowskiego – Hetmańska".

Podobnie jak w poprzednim zamówieniu wpłynęła tylko jedna oferta, od spółki InfraDrog Chodzież, która opiewała na kwotę 2 293 933,47 złotych brutto (o 156 220,03 zł więcej niż w poprzednim przetargu). Poznańskie Inwestycje Miejskie na to zadanie planowały przeznaczyć 1 594 262,00 zł brutto, czyli o prawie 700 tys. zł mniej niż chciał wykonawca.

Projekt zakłada przebudowę skrzyżowania ulic Hetmańskiej i Jarochowskiego, poprawę bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych oraz budowę przejazdu rowerowego oraz sygnalizacji świetlnej.

– Piesi przechodzący przez ul. Hetmańską, na wysokości ul. Jarochowskiego, mają do pokonania dwie jezdnie oraz torowisko tramwajowe. Obecnie nie ma tam ani sygnalizacji świetlnej, ani przejazdu rowerowego. Przebudowa tego przejścia i wyposażenie go w sygnalizację świetlną poprawiłaby bezpieczeństwo, w szczególności na drodze dzieci do szkoły – zaznacza Filip Olszak, radny miasta Poznania.

– Planowany przejazd rowerowy, zwycięski projekt Budżetu Obywatelskiego, pozwoli mieszkańcom Górczyna i części Łazarza położonej za ul. Hetmańską dojechać bezpiecznie rowerem do centrum ulicą Jarochowskiego a dalej Ułańską do Rowerowej Trasy Grunwaldzkiej. O takie rozwiązanie zabiegał "Rowerowy Poznań" organizacja non profit oraz Andrzej Janowski przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz – dodaje radny Filip Olszak.

Na razie nie wiadomo czy przetarg zostanie ogłoszony po raz trzeci, czy Rada Miasta Poznania będą decydować o dołożeniu brakującej kwoty do realizacji inwestycji. Możliwe, że zadanie to na razie nie będzie realizowane.


Komentarze (6)

25-03-2022 09:45:53
M.
@miejscowy, w pełni się z Tobą zgadzam. Często nadkładając drogi wybieram to przejście, bo zwyczajnie można tam bardzo przejść na drugą stronę Hetmańskiej. Jednak zapomniałeś o jednym drobnym i niestety decydującym szczególe. Otóż jest to jedyne przejście na Hetmańskiej, które wymusza na rowerzystach pokonanie go na nóżkach.
25-03-2022 00:02:27
miejscowy
Przechodzę tamtędy. Sam, z psem, z dziećmi. Nie jest to tak niebezpieczne miejsce, jak przedstawiają to wszyscy. Wystarczy się rozejrzeć. Kierowcy zawsze zatrzymują się. Jest wystarczająco miejsca, by przeczekać przejazd tramwaju. Nie wariujmy. Oczywiście, należy zabezpieczyć okolice przejścia (samochody często zasłaniają i nie widać, że pieszy wchodzi), ale światła w tamtym miejscu to absurd. Może warto wymalować jezdnię przed tym przejściem takimi specjalnymi farbami, które po najechaniu będą "ostrzegać" kierowcę.
24-03-2022 22:16:21
pyra
Totalnie bez sensu ta inwestycja. Ostatnio powstał przejazd na skrzyżowaniu Hetmańskiej i Dmowskiego. Te 1,6 mln zł z tej inwestycji lepiej dołożyć do Kolejowej i już mamy.
24-03-2022 20:58:14
Maras
NA KOLEJOWĄ , A NIE NA BZDURY I WYMYSŁY ZDM I RADY OSIEDLA , LUDZIE OBUDZCIE SIE.....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! MASAKRA , CO TERAZ SIE DZIEJE , MASAKRA!!!!!!!!!!!!1
24-03-2022 15:43:46
gosc
Ta zmiana absolutnie nie jest konieczna - bez tego Hetmańska jest wiecznie zakorkowana. Pamiętajmy że to fragment II ramy
23-03-2022 19:47:42
ignacy
moim zdaniem takie pieniądze można by wydać lepiej niż na przejazd dla rowerzystów.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

maj

do 02-06-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"ITM Industry Europe 2023" - Przemysł Ery Cyfrowej
Targi Logistyki Magazynowania i Transportu
Salon: Bezpieczeństwo Pracy w Przemyśle

01

cze

Szkoła Podstawowa nr 33 / 33 LO ul. Wyspiańskiego 27
Bieg przez Wielką Brytanię im.M. Zawiei
w godz. 15:00-19:00

02

cze

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
III Piknik Łazarski

03

cze

09:00
Szkoła Podstawowa nr 10 ul. Jarochowskiego (przy Ściegiennego)
XVI Turniej Charytatywny im. Macieja Zawiei

Szkoła Podstawowa nr 9 ul. Łukaszewicza 9/13
Festyn
• dmuchane zamki,
• piłkarski dart,
• turniej piłkarski,
• pokazy jujitsu,
• saperzy,
• turniej rowerowy,
• pokazy akrobatyki,
w godz. 9:00-12:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: