Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Spór o przekazanie środków Rady Osiedla Św. Łazarz dla uchodźców z Ukrainy - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Spór o przekazanie środków Rady Osiedla Św. Łazarz dla uchodźców z Ukrainy
28-03-2022 07:20   Janusz Ludwiczak
Podczas środowej sesji przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz Andrzej Janowski zaproponował przeniesie 5 tys. zł z zajęć aerobiku, które miałyby się odbywać na biletowanej pływalni letniej w Parku Kasprowicza do rezerwy i zarezerwowaniu tych funduszy dla uchodźców z Ukrainy. Przeciwna temu była przewodnicząca Zarządu Osiedla Agnieszka Michalak-Pietkiewicz, która uważa, że działaniami związanymi z Ukrainą zajmują się organizacje pomocowe. Radna była też przeciwna przeznaczeniu 1 tys. zł z diet na druk gazetki osiedlowej.
– To są nasze środki. Część radnych dużo pracuje – wskazywała przewodnicząca Agnieszka Michalak-Pietkiewicz.

W środę odbyła się już 37. sesja Rady Osiedla Św. Łazarz, a po raz 20. w trybie zdalnym przez internet. Na początku posiedzenia łazarscy radni podjęli uchwałę o przekazaniu 1 tys. zł ze swoich diet na druk gazetki "Na Łazarskim Fyrtlu".

– Kwota 3 tys. zł jest za małą, by Wydział Wspierania Jednostek Pomocniczych był wstanie rozstrzygnąć przetarg. Niestety nie ma środków z innych puli, stąd zmniejszenie puli diet – objaśniał Andrzej Janowski, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz.

Przeciwna obniżaniu diet była przewodnicząca Zarządu.

– To są nasze środki. Część radnych dużo pracuje. Na gazetkę można przeznaczyć środki z rezerwy. Można też zmniejszyć nakład – wskazywała Agnieszka Michalak-Pietkiewicz, przewodnicząca Zarządu Osiedla Św. Łazarz.

Za było 9 radnych, 3 było przeciw, 3 wstrzymało się od głosu.

Następnie radni zajęli się sprawą przeniesienia środków w kwocie 5 tysięcy złotych z zadania "Organizacja zajęć sportowych dla mieszkańców" do środków nierozdysponowanych, czyli anulowanie środków na zajęcia aerobiku na pływalni letniej w Parku Kasprowicza i przeniesieniu tej kwoty do rezerwy finansowej.

– Środki te warto przeznaczyć do rezerwy i przeznaczyć je dla gości z Ukrainy. Nie mamy w rezerwie żadnych środków. Mam też wątpliwości czy powinniśmy finansować zajęcia aerobiku, które organizowane miałyby być na pływalni letniej. Osoby, które chciałby z nich skorzystać będą musiały dodatkowo zakupić bilet. My powinniśmy finansować tylko wydarzenia otwarte, bezpłatne – argumentował przewodniczący Andrzej Janowski.

Nie zgodziła się z tym znów przewodnicząca Zarządu.

– Nie powinniśmy nikogo faworyzować. Na działania związane z Ukrainą mamy wiele organizacji. Nie jest to nasze zadanie – odpowiedziała Agnieszka Michalak-Pietkiwicz, przewodnicząca Zarządu Osiedla Św. Łazarz.

Za podjęciem uchwały było 11 radnych, 3 było przeciw, 1 osoba wstrzymała się od głosu. Rada Osiedla Św. Łazarz pozytywnie zaopiniowała też projekt uchwały Rady Miasta Poznania w sprawie wydłużenia kadencji rad osiedli.

– Kadencja rad osiedli miała być wydłużona do 5 lat. Oznaczałoby to, że kolejne wybory nie odbyłyby się w marcu 2023 r., a tylko w kwietniu 2024 r. Chodzi o zrównanie kadencji z radą miasta. Byłoby też mniejsze ryzyko, że niektórzy traktowaliby radę osiedla jako przystanek przed radą miasta – tłumaczy Andrzej Janowski, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz.

– Sam pomysł rozumiem, ale wydłużenie kadencji w ciągu jej trwania wydaje mi się niezbyt dobre – zauważyła radna Dorota Koszal.

– Decyzja ta powinna była zostać podjęta faktycznie przed naszą kadencją. Istnieje ryzyko, że nastąpiłoby rozjechanie z kadencją rady miasta. Gdyby w późniejszych latach miała zostać podjęta decyzja to kadencja rad osiedli trwałaby 6 lat – wskazywał radny Andrzej Janowski.

Za było 10 radnych, przeciw 4, od głosu wstrzymała się jedna osoba.

Na zakończenie przewodnicząca Agnieszka Michalak-Pietkiewicz przedstawiła roczne sprawozdanie z działalności Zarządu Osiedla za rok 2021, który otrzymał absolutorium. Za było 14 radnych, nikt nie był przeciw, 1 osoba wstrzymała się od głosu.

Marcowa sesja trwała niespełna godzinę i uczestniczyło w niej 15 radnych. Kolejne posiedzenie łazarskich radnych zaplanowano na 20 kwietnia.

ZOBACZ TAKŻE: Sesja XXXVII (zdalna) 23.03.2022 - UCHWAŁY

ZOBACZ TAKŻE: Frekwencja radnych

ZOBACZ TAKŻE: Rada Osiedla Św. Łazarz


Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
03

cze

09:00
Szkoła Podstawowa nr 10 ul. Jarochowskiego (przy Ściegiennego)
XVI Turniej Charytatywny im. Macieja Zawiei

Szkoła Podstawowa nr 9 ul. Łukaszewicza 9/13
Festyn
• dmuchane zamki,
• piłkarski dart,
• turniej piłkarski,
• pokazy jujitsu,
• saperzy,
• turniej rowerowy,
• pokazy akrobatyki,
w godz. 9:00-12:00

07

cze

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze

14

cze

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze

16

cze

do 18-06-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Pyrkon" - Festiwal Fantastyki

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: