Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Strefa płatnego parkowania na Łazarzu ma zostać wydłużona do 20:00 i wprowadzona na Hetmańskiej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Strefa płatnego parkowania na Łazarzu ma zostać wydłużona do 20:00 i wprowadzona na Hetmańskiej
31-03-2022 07:15   Janusz Ludwiczak
– Jest to odpowiedź na postulaty płynące ze strony mieszkańców nowych stref płatnego parkowania na Łazarzu i Wildzie wynikające z trudności z parkowaniem przez mieszkańców po godzinie 18, kiedy strefa płatnego parkowania już nie obowiązuje – wskazuje Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.
Ponadto kierowcy będą płacić za postój m.in. na ulicy Hetmańskiej, gdzie strefa jeszcze nie obowiązuje.

We wtorek poznańscy radni zdecydują, czy strefa płatnego parkowania zostanie wydłużona do godz. 20:00 (obecnie na Łazarzu kierowcy płacą za postój w dni robocze w godz. 8:00-18:00).

– Jest to odpowiedź na postulaty płynące ze strony mieszkańców nowych stref płatnego parkowania na Łazarzu i Wildzie wynikające z trudności z parkowaniem przez mieszkańców po godzinie 18:00, kiedy strefa płatnego parkowania nie obowiązuje. Oznacza to jednocześnie ujednolicenie godzin funkcjonowania strefy w dni powszednie ze Śródmiejską Strefą Płatnego Parkowania – wyjaśnia Mariusz Wiśniewski zastępca prezydenta Poznania.

Projekt przewiduje również wprowadzenie płatnego parkowania m.in. po północnej stronie ulicy Hetmańskiej, a także na Reymonta i Przybyszewskiego.

– Korekta granic Strefy Płatnego Parkowania ujęta w uchwale obejmuje także południową i zachodnią granicę SPP na Łazarzu, włączając do płatnego parkowania miejsca postojowe znajdujące się po wewnętrznej stronie strefy – tłumaczy w uchwale wiceprezydent Mariusz Wiśniewski.

O wprowadzenie strefy płatnego parkowania na ulicy Hetmańskiej już pod koniec ubiegłego roku apelowała Rada Osiedla Św. Łazarz.

– Obecnie granica Strefa Płatnego Parkowania biegnie wzdłuż ul. Hetmańskiej, ale jej nie obejmuje, w następstwie czego pełni rolę parkingu buforowego, co z kolei znacząco utrudnia mieszkańcom zaparkowanie pojazdów oraz wpływa na brak rotacji aut w dzień – wskazuje Rada Osiedla Św. Łazarz.

Zmiany będą miały związek z częściowym zwężeniem jednego pasa ruchu na ulicy Hetmańskiej. Wyznaczone zostaną miejsca postojowe, które zajmą część jezdni i część chodnika, o czym więcej pisaliśmy w połowie lutego w artykule: Hetmańska: zwężą jezdnie. Rada osiedla chce też wprowadzenia strefy płatnego parkowania.

To nie koniec zmian w strefie płatnego parkowania. Projekt przewiduje również wprowadzenie rabatów dla przedsiębiorców.

"Ważną zachętą do zakupu identyfikatorów dla dostaw przez firmy dostawcze i kurierskie jest przewidziany upust 25% i 50% przy zakupie powyżej 10 i 30 identyfikatorów przez jeden podmiot. Jest to element działań zmierzających do uporządkowania realizacji dostaw w Poznaniu" – czytamy w projekcie uchwały.

Decyzję o zmianach podejmie Rada Miasta Poznania podczas wtorkowej sesji.


Komentarze (10)

02-04-2022 10:48:46
Andrzej
Mieszkaniec Łazarza - gender ci się pomieszał
01-04-2022 22:45:14
Mieszkaniec Łazarza
Czyli teraz wracam o 18 do domu, żeby nie płacić za coś co nie daje gwarancji parkowania, a za chwilę będę musiała zostawać prawie do 20ej w pracy? Naprawdę, cieszę się na wyprowadzkę z tego syfu. Jak zamieszkałam tu ponad 3 lata temu to było super.. Po ostatnim roku pelnym zmian mam tego miejsca dość.. Im szybciej się uda stad wynieść tym lepiej, bo zaraz będzie strefa 24h/dobe i jeszcze pewnie coś wymyślą.
01-04-2022 12:48:53
szczun zez łazarza
Prima Aprilis . hehehehe
31-03-2022 19:51:15
emeryt
Jeśli miasto szuka kasy niech zmobilizuje służby do bardziej intensywnych działań. Codziennie mijam dziesiątki samochodów parkujących poza strefą unikających opłat. SM działa tylko na zgłoszenia telefonicznie a widząc wykroczenia odwraca głowę. Kontrolerów SP bardzo rzadko widać w godzinach 17-18. Ponadto namnożyło się młodych inwalidów parkujących też bez opłat.
31-03-2022 19:08:19
mar
I znowu skok na kasę.Jako mieszkaniec łazarza i kierowca stwierdzam ,że po godzinie 18 rotacja samochodów na miejscach postojowych praktycznie nie ma miejsca.Świadczto , że parkują tylko lokalni mieszkańcy.Wmawianie ludziom , że sami chcą płacić za coś z czego nie mogą korzystać to totalna bzdura. Kasa się liczy , a dzielnica się starzeje i wymiera. młodzi ludzie uciekają z dzielnicy.
31-03-2022 14:45:48
As
Pewnie tymi mieszkancami są p. Olszak p. Janowski którzy nie moga jeździć swoimi bicyklami po chodnikach, p. Nowak ten od słupków i może Sterczewski... Bo kto normalny chce by nie można było zaparkowac za free pod domem
31-03-2022 12:12:07
lazarki szczon
tyle sie mówi o demokracji i konsultacjach. Przypomina to budowe centralnego lotniska koło łodzi lub lotniska w Radomiu. wszyscy są za tylko nie my lokalsi. miejsc jest za mało i ich ubywa!
31-03-2022 10:07:16
Marta
A mieszkańcy Kolejowej wciąż czekają... nei jest to fair, że miasto obiecywało nam, że nie będą pobierane opłaty, póki nie zostanie przeprowadzony remont. Obiecanki... cacanki...
31-03-2022 08:15:33
mieszkaniec
Najlepiej niech zrobią strefę 24h... bo za chwilę będzie problem z parkowaniem tuż po 20...
31-03-2022 07:35:24
voit
Jak czytam ten ciągły stek bzdur o postulatach płynących ze strony mieszkańców, to nasuwają mi się tylko słowa niecenzuralne. Czy sprawujący władzę tego miasta mogą wreszcie powiedzieć wprost, że nie chodzi tutaj o żadne dobro mieszkańców, ochronę środowiska, poprawę komunikacji, tylko o zdobycie większej ilości kasy? Ile było tych niby postulatów mieszkańców? Ile osób je składa? Jaki to jest procent (a zapewne promili) mieszkańców? Czy ktoś to weryfikuje? Czy ktoś to widział?

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
03

cze

09:00
Szkoła Podstawowa nr 10 ul. Jarochowskiego (przy Ściegiennego)
XVI Turniej Charytatywny im. Macieja Zawiei

Szkoła Podstawowa nr 9 ul. Łukaszewicza 9/13
Festyn
• dmuchane zamki,
• piłkarski dart,
• turniej piłkarski,
• pokazy jujitsu,
• saperzy,
• turniej rowerowy,
• pokazy akrobatyki,
w godz. 9:00-12:00

07

cze

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze

14

cze

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze

16

cze

do 18-06-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Pyrkon" - Festiwal Fantastyki

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: