Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Strefa płatnego parkowania na Łazarzu na razie pozostaje do 18:00 - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Strefa płatnego parkowania na Łazarzu na razie pozostaje do 18:00
05-04-2022 06:45   Janusz Ludwiczak
We wtorek Rada Miasta nie zajmie się projektem wydłużenia parkowania w strefie do godz. 20 oraz jej wprowadzeniem po północnej stronie ulicy Hetmańskiej, a także na Reymonta i Przybyszewskiego.

Projekt przewiduje, że strefa płatnego parkowania na Łazarzu miałaby obowiązywać do godz. 20:00 (obecnie kierowcy płacą za postój w dni robocze w godz. 8:00-18:00).

– Jest to odpowiedź na postulaty płynące ze strony mieszkańców nowych stref płatnego parkowania na Łazarzu i Wildzie wynikające z trudności z parkowaniem przez mieszkańców po godzinie 18:00, kiedy strefa płatnego parkowania nie obowiązuje. Oznacza to jednocześnie ujednolicenie godzin funkcjonowania strefy w dni powszednie ze Śródmiejską Strefą Płatnego Parkowania – wyjaśnia w projekcie uchwały Mariusz Wiśniewski zastępca prezydenta Poznania.

Projekt przewiduje również wprowadzenie płatnego parkowania m.in. po północnej stronie ulicy Hetmańskiej, a także na Reymonta i Przybyszewskiego.

– Korekta granic Strefy Płatnego Parkowania ujęta w uchwale obejmuje także południową i zachodnią granicę SPP na Łazarzu, włączając do płatnego parkowania miejsca postojowe znajdujące się po wewnętrznej stronie strefy – tłumaczy wiceprezydent Mariusz Wiśniewski.

Projekt ten został na razie wycofany z porządku obrad, po tym jak w piątek podczas posiedzenia Komisji Transportu i Polityki Mieszkaniowej radni zdecydowali, że nie będą podejmować uchwały w tej sprawie, gdyż chcą najpierw sprawdzić jak działa strefa płatnego parkowania po rozszerzeniu jej na Łazarz i Wildę. Niebawem zaplanowana została wizja lokalna.


R E K L A M A

Komentarze (1)

06-04-2022 16:04:33
Prowadzona Ankieta
Prowadzona Ankieta była ostatnio przeze mnie w celu pisania pracy dyplomowej ok. 120 osób i nikt nie miał takiego pomysłu? wręcz przeciwnie większość osób jest przeciwna strefie-pełno zagrodzeń i słupków- i wieczne krążenie samochodem po dzielnicy w poszukiwaniu miejsca parkingowego bo albo zakaz, ścieżka rowerowa lub słupki.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
26

mar

19:45
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Koncert muzyku pasyjnej "Mater Dolorosa" w wykonaniu Poznańskiego Chóru Kameralnego

29

mar

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat"- międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com

30

mar

do 02-04-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Motor Show" - targi motoryzacyjne

14

kwi

do 16-04-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Run Sport" - targi sportowe

15

kwi

do 16-04-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Look 2023" - targi fryzjerskie
"beautyVISION 2023" - targi kosmetyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: