Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Chociszewskiego: Przy blokach powstaną płatne parkingi - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Chociszewskiego: Przy blokach powstaną płatne parkingi
10-05-2022 06:30   Janusz Ludwiczak
Osoby parkujące na posesji przy blokach Chociszewskiego 24-34 oraz 44-54 będą płacić za postój.

Podczas kwietniowej sesji Rada Osiedla Św. Łazarz podjęła uchwałę w sprawie utworzenia parkingu przy ul. Chociszewskiego 24-34 oraz 44-54.

– W tej chwili jest tam dziura w strefie płatnego parkowania. Wspólnoty nie były zainteresowane wydzierżawieniem miejsc postojowych. ZKZL zaproponował utworzenie płatnych parkingów. Mieszkańcy mieliby przewidziane abonamenty. Miejsca postojowe byłyby na obecnych. Jednak wspólnoty mieszkaniowe nie były zainteresowane – tłumaczył Andrzej Janowski, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz.

– Czy my jesteśmy wstanie wyegzekwować od ZKZL, by była tam zieleń. Wolałbym by był tam ogród lub plac zabaw – wskazywał radny Maciej Nowak.

– Czy nie może tam być wprowadzona strefa płatnego parkowania?– dopytał radny Jakub Skurzyński.

– Niestety nie, jest to teren posesji, nie jest to droga publiczna – odpowiedział przewodniczący Andrzej Janowski.

Za podjęciem uchwały było 12 radnych, 1 osoba była przeciw, pozostałych 5 radnych obecnych na sesji wstrzymało się od głosu.

Podczas sesji, która odbyła się 20 kwietnia po długiej dyskusji zdjęty został z porządku obrad punkt dotyczący podjęcia uchwały w sprawie rekomendacji dla Stowarzyszenia OŚ 64 w zakresie realizacji zadania "Zapewnienie środowiskowego wsparcia dla osób niepełnosprawnych".

Stowarzyszenie OŚ64 ubiega się o środki w wysokości 5 tysięcy złotych na organizacji jednej wycieczki oraz jednego cyklu zajęć terapeutycznych dla 15 osób niepełnosprawnych.

– Kto będzie beneficjentem? Za 5 tysięcy złotych powinniśmy więcej dostać. Tak naprawdę byłoby to jedno wydarzenie, jedno spotkanie dla garstki osób. Mamy w budżecie 20 tysięcy złotych, przekazując środki przeznaczylibyśmy ¼ budżetu dla organizacji. Nie wiem czy powinniśmy przekazywać fundusze dla stowarzyszenia, które zajmuje się głównie historią i fortyfikacją. Nie mam informacji, by wcześniej opiekowali się oni osobami niepełnosprawnymi – wskazywał przewodniczący Andrzej Janowski.

– Była w zeszłym roku organizowana "Tramwajada", przejazd tramwajem dla osób wykluczonych, było to dla nich duże przeżycie. Wzięli oni też udział w wycieczce po Poznaniu – stwierdził radny Roman Modrzyński.

– Czy to jest nie jest projekt zamknięty, adresowany tylko do docelowej grupy? – zaznaczył radny Wojciech Kosiedowski.

Pojawił się wniosek o zdjęcie projektu uchwały z sesji i powrót do tematu, gdy organizatorzy przedstawią więcej szczegółów na temat wydarzenia. Za było 11 radnych, 5 było przeciw, 2 wstrzymało się od głosu.

W miniony piątek, 6 maja odbyła się kolejna, tym razem 39. nadzwyczajna sesja, podczas której łazarscy radni omawiali uwagi do studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta. Więcej na ten temat w kolejnym artykule.

ZOBACZ TAKŻE: Sesja XXXVIII (zdalna) 20.04.2022 - UCHWAŁY

ZOBACZ TAKŻE: Frekwencja radnych

ZOBACZ TAKŻE: Rada Osiedla Św. Łazarz


Komentarze (1)

12-05-2022 13:55:51
Poznaniak
Jak ten parking na Chociszewskiego ma wyglądać w praktyce? Czy będzie się wiązał z jakąś opłatą abonamentową dla zameldowanych mieszkańców? Dobrze byłoby gdyby ktoś z Rady Osiedla Św. Łazarz odniósł się konkretnie do sprawy...

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
03

cze

09:00
Szkoła Podstawowa nr 10 ul. Jarochowskiego (przy Ściegiennego)
XVI Turniej Charytatywny im. Macieja Zawiei

Szkoła Podstawowa nr 9 ul. Łukaszewicza 9/13
Festyn
• dmuchane zamki,
• piłkarski dart,
• turniej piłkarski,
• pokazy jujitsu,
• saperzy,
• turniej rowerowy,
• pokazy akrobatyki,
w godz. 9:00-12:00

07

cze

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze

14

cze

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze

16

cze

do 18-06-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Pyrkon" - Festiwal Fantastyki

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: