Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Hetmańska/Jarochowskiego: Ogłoszono trzeci przetarg na budowę przejazdu rowerowego i sygnalizacji - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Hetmańska/Jarochowskiego: Ogłoszono trzeci przetarg na budowę przejazdu rowerowego i sygnalizacji
10-06-2022 14:27   Janusz Ludwiczak
Czy tym razem potwierdzi się przysłowie: "Do trzech razy sztuka?" Po raz trzeci PIM ogłosił przetarg na budowę przejazdu rowerowego wraz z sygnalizacją świetlną na skrzyżowaniu ulic Hetmańskiej i Jarochowskiego. Wszystko wskazuje na to, że inwestycja warta ponad 2 mln zł jednak powstanie.

To już trzecie podejście do realizacji projektu, który zakłada przebudowę skrzyżowania ulic Hetmańskiej i Jarochowskiego, poprawę bezpieczeństwa na przejściu dla pieszych oraz budowę przejazdu rowerowego oraz sygnalizacji świetlnej.

– Piesi przechodzący przez ul. Hetmańską, na wysokości ul. Jarochowskiego, mają do pokonania dwie jezdnie oraz torowisko tramwajowe. Obecnie nie ma tam ani sygnalizacji świetlnej, ani przejazdu rowerowego. Przebudowa tego przejścia i wyposażenie go w sygnalizację świetlną poprawiłaby bezpieczeństwo, w szczególności na drodze dzieci do szkoły – mówił Filip Olszak, radny miasta Poznania.

Pierwszy przetarg na to zadanie został ogłoszony w grudniu zeszłego roku, tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Wpłynęła tylko jedna oferta, która opiewała na kwotę ponad 2 milionów złotych (2 137 713,44 zł brutto), gdzie tymczasem PIM na to zadanie planował przeznaczyć tylko 1 289 700 zł .

W marcu ogłoszono drugi przetarg na tą inwestycje. Podobnie jak w poprzednim zamówieniu wpłynęła tylko jedna oferta, od spółki InfraDrog Chodzież, która opiewała na kwotę 2 293 933,47 złotych brutto (o 156 220,03 zł więcej niż w poprzednim przetargu). Poznańskie Inwestycje Miejskie na to zadanie planowały przeznaczyć 1 594 262,00 zł brutto, czyli o prawie 700 tys. zł mniej niż chciał wykonawca.

Do trzech razy sztuka. W połowie maja Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły trzeci przetarg na budowę przejazdu rowerowego i sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ulic Hetmańskiej i Jarochowskiego.

Wpłynęły dwie oferty, które opiewały na kwoty od 2 386 320,44 złotych brutto do 2 431 808,40 zł. PIM planował przeznaczyć na to zadanie 2,1 mln zł. Po raz trzeci zaplanowana kwota nie mieściła się w najniższej ofercie – zabrakło dokładnie 286 320,44 zł, by przetarg mógł zostać rozstrzygnięty.

Podczas wtorkowej sesji Rada Miasta Poznania zdecydowała o dołożeniu brakującej kwoty – 200 tys. zł. Pozostała część ma pochodzić z rezerwy finansowej.

– Planowany przejazd rowerowy, zwycięski projekt Budżetu Obywatelskiego, pozwoli mieszkańcom Górczyna i części Łazarza położonej za ul. Hetmańską dojechać bezpiecznie rowerem do centrum ulicą Jarochowskiego a dalej Ułańską do Rowerowej Trasy Grunwaldzkiej. O takie rozwiązanie zabiegał "Rowerowy Poznań" organizacja non profit oraz Andrzej Janowski przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz – podsumowuje radny Filip Olszak.

Póki co przetarg na tą inwestycję nie został jeszcze rozstrzygnięty. Czy inwestycja ta zostanie zrealizowana? Będziemy o tym informować.


Komentarze (1)

13-06-2022 19:58:37
emeryt
Rowerzyści niech zrobią zbiórkę na brakującą kwotę.

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

maj

do 02-06-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"ITM Industry Europe 2023" - Przemysł Ery Cyfrowej
Targi Logistyki Magazynowania i Transportu
Salon: Bezpieczeństwo Pracy w Przemyśle

01

cze

Szkoła Podstawowa nr 33 / 33 LO ul. Wyspiańskiego 27
Bieg przez Wielką Brytanię im.M. Zawiei
w godz. 15:00-19:00

02

cze

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
III Piknik Łazarski

03

cze

09:00
Szkoła Podstawowa nr 10 ul. Jarochowskiego (przy Ściegiennego)
XVI Turniej Charytatywny im. Macieja Zawiei

Szkoła Podstawowa nr 9 ul. Łukaszewicza 9/13
Festyn
• dmuchane zamki,
• piłkarski dart,
• turniej piłkarski,
• pokazy jujitsu,
• saperzy,
• turniej rowerowy,
• pokazy akrobatyki,
w godz. 9:00-12:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: