Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rozegrano Łazarski Turniej Piłki Nożnej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rozegrano Łazarski Turniej Piłki Nożnej
15-06-2022 12:50   Janusz Ludwiczak
Reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 77 wygrała Łazarski Turniej Piłki Nożnej, który odbył się z okazji 32. Dni Łazarza. To nie jedyne sportowe rozgrywki pomiędzy łazarskimi szkołami. Wcześniej rozegrano turniej piłki ręcznej, a także siatkówkę zarówno dla chłopców jak i dziewcząt.

W Łazarskim Turnieju Piłki Nożnej, który odbył się w poniedziałek na boisku Szkoły Podstawowej nr 9 przy ul. Łukaszewicza wzięły udział reprezentacje czterech szkół podstawowych. Najlepsza okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 77, która zdobyła 6 punktów (wygrywając mecz z SP9 i SP26). Drugie miejsce zajęła SP69, a trzecie "dziewiątka". Po za podium znalazła się SP26. W turnieju nie wzięła udział SP33.

Najlepszym strzelcem okazał się Arkadiusz Sekuła (SP77), który strzelił aż 8 bramek. Najlepszym zawodnikiem został Jana Zieliński (SP9), a tytuł najlepszego bramkarza otrzymał Filip Nowacki (SP26).

Na zwycięskie drużyny czekały puchary i nagrody od Centrum Inicjatyw Międzykulturowych Horyzonty, w ramach projektu Mobilnego Centrum Inicjatyw Lokalnych "Łazanka".

Wyniki Łazarskiego Turnieju Piłki Nożnej:
Wyniki meczów:
• SP9 – SP26 7:1
• SP69 – SP77 3:1
• SP9 – SP69 1:1
• SP26 – SP77 3:4
• SP9 – SP77 2:4
• SP26 – SP69 2:2
Klasyfikacja końcowa:
1. Szkoła Podstawowa nr 77 – 6 pkt.
2. Szkoła Podstawowa nr 69 – 5 pkt.
3. Szkoła Podstawowa nr 9 – 4 pkt.
4. Szkoła Podstawowa nr 26 – 1 pkt.

To nie jedyne zawody sportowe, jakie odbyły się pomiędzy łazarskimi szkołami podstawowymi. W ubiegły piątek, 10 czerwca na boisku Szkoły Podstawowej nr 77 przy ul. Dmowskiego rozegrano Łazarski Turniej Piłki Ręcznej, w którym wzięły udział również reprezentacje wszystkich łazarskich szkół podstawowych z wyjątkiem SP33. Najlepsi okazali się gospodarze (SP77), drugie miejsce zdobyła SP9, trzecie – SP69, a czwarte – SP26.

Z kolei w połowie maja, tym razem w "26" przy Berwińskiego już po raz 20. odbył się Łazarski Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców. Wśród siatkarek brąz zdobyły uczennice "dziewiątki", srebrno – SP26, a złoto – SP69. Z kolei w rozegranym dzień później (20 maja) Łazarskim Turnieju Piłki Siatkowej Chłopców najlepsza okazała się reprezentacja SP69.


Fot: Bernard Szymanowski

SERWIS SPECJALNY
www.32.dni.lazarz.pl

[serwis informacyjny]

[program 32.Dni Łazarza]

Komentarze (0)

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
03

cze

09:00
Szkoła Podstawowa nr 10 ul. Jarochowskiego (przy Ściegiennego)
XVI Turniej Charytatywny im. Macieja Zawiei

Szkoła Podstawowa nr 9 ul. Łukaszewicza 9/13
Festyn
• dmuchane zamki,
• piłkarski dart,
• turniej piłkarski,
• pokazy jujitsu,
• saperzy,
• turniej rowerowy,
• pokazy akrobatyki,
w godz. 9:00-12:00

07

cze

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze

14

cze

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat" - międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze

16

cze

do 18-06-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Pyrkon" - Festiwal Fantastyki

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: