Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Hetmańska: Po południowej stronie parkowanie też będzie na jezdni? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Hetmańska: Po południowej stronie parkowanie też będzie na jezdni?
20-07-2022 06:45   Janusz Ludwiczak
Od czwartku na ulicy Hetmańskiej, pomiędzy Kasprzaka i Reymonta obowiązuje nowa organizacja ruchu – parkowanie odbywa się częściowo na jezdni i chodniku. Obecnie kierowcy mają 41 miejsc postojowych. Przy skrzyżowaniach z ul. Kasprzaka, Jarochowskiego, Szymborskiej i Reymonta zamontowane zostały słupki. Być może zmiany zostaną wprowadzone też po południowej stronie ulicy Hetmańskiej.

O zmianach na ulicy Hetmańskiej pisaliśmy już kilkukrotnie. Od czwartku po północnej stronie, na odcinku od Kasprzaka i Reymonta parkowanie odbywa się częściowo na jezdni i chodniku. Tym samym obie nitki na ulicy Hetmańskiej zostały częściowo zawężone. Zgodnie z projektem pasy ruchy mają teraz po 3 metry i 3,25 m szerokości.

– W odpowiedzi na postulaty mieszkańców, Rady Osiedla Św. Łazarz i policji, zmieniony został sposób parkowania na zachodnim fragmencie arterii. Kierowcy nadaj mają do dyspozycji równoległe miejsca postojowe. Jednak zamiast w całości na chodniku, zaparkują częściowo na nim i na jezdni. Wprowadzone zmiany miały na celu przede wszystkim poprawę warunków ruchu pieszych. Dzięki przesunięciu miejsc postojowych przechodnie mają do dyspozycji znacznie większą szerokość chodnika niż dotychczas. Wcześniej była ona ograniczona przez parkujące auta, co znacząco obniżało wygodę poruszania się pieszo. Jednocześnie szerokość północnej jezdni pozwoliła na zachowanie na ul. Hetmańskiej dwóch pasów ruchu. Nowa organizacja ruchu poprawiła również widoczność przy wyjazdach z posesji – tłumaczy Agata Kaniewska, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich.

Jak sprawdziliśmy na Hetmańskiej kierowcy mają teraz do dyspozycji 41 miejsc postojowych. Przed skrzyżowaniem z ulicą Jarochowskiego i Szymborską pojawiły się koperty dla pojazdów dostawczych umożliwiających postój do 15 minut.

Ponadto od października po północnej stronie ulicy Hetmańskiej (a także po wschodniej stronie ulicy Reymonta i Przybyszewskiego) wprowadzona zostanie strefa płatnego parkowania.

Najprawdopodobniej to nie koniec zmian na Hetmańskiej. Podczas dzisiejszej sesji Rada Osiedla Święty Łazarz podejmie uchwałę w sprawie wniosku do Miejskiego Inżyniera Ruchu o opracowanie projektu porządkującego parkowanie po południowej stronie ulicy Hetmańskiej, na odcinku od ul. Arciszewskiego do Kasprzaka.


Komentarze (3)

21-07-2022 16:05:02
As
Przecież lobby Nowaka z Janowskim tu działa.. Byle tylko rowerzyści i głąby na hulajnogach mogły żyć
21-07-2022 13:20:53
szczun zez łazarza
Najlepiej postawić wszędzie palisady . Poznań nie jest z gumy . Gdzie się podaieją te samochody ?
20-07-2022 16:31:15
ikk
A kiedy zmian można będzie się spodziewać na ul. Reymonta na odcinku od Wyspiańskiego do Ronda Jeziorańskiego??

Dodaj swój komentarz

Nick: (max. 40znaków)

Treść komentarza (maksymalnie 1500 znaków):

Pozostało znaków: 1500

Wpisz kod z obrazka: (cyfry i litery a-f)

REGULAMIN:
Publikowane komentarze odzwierciedlają osobiste poglądy ich autorów, którzy ponoszą wyłączną odpowiedzialność za ich treść. Wpisy naruszające polskie prawo, dobra innych osób, zawierające słowa powszechnie uznane za wulgarne, obraźliwe oraz nie związane bezpośrednio z komentowanym tekstem będą kasowane. Niedopuszczalne jest również zamieszczanie w treści komentarzy linków do innych stron internetowych, reklam oraz danych osobowych i adresowych osób prywatnych i firm. Komentarze ukazują się na stronie po akceptacji przez moderatora, co nie zwalnia ich autorów od odpowiedzialności za wygłaszane treści. Pamiętaj, nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych i zabezpieczamy w przypadku ewentualnego postępowania policji lub prokuratury. Dodając opinię akceptujesz powyższy regulamin.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

maj

do 02-06-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"ITM Industry Europe 2023" - Przemysł Ery Cyfrowej
Targi Logistyki Magazynowania i Transportu
Salon: Bezpieczeństwo Pracy w Przemyśle

01

cze

Szkoła Podstawowa nr 33 / 33 LO ul. Wyspiańskiego 27
Bieg przez Wielką Brytanię im.M. Zawiei
w godz. 15:00-19:00

02

cze

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
III Piknik Łazarski

03

cze

09:00
Szkoła Podstawowa nr 10 ul. Jarochowskiego (przy Ściegiennego)
XVI Turniej Charytatywny im. Macieja Zawiei

Szkoła Podstawowa nr 9 ul. Łukaszewicza 9/13
Festyn
• dmuchane zamki,
• piłkarski dart,
• turniej piłkarski,
• pokazy jujitsu,
• saperzy,
• turniej rowerowy,
• pokazy akrobatyki,
w godz. 9:00-12:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: