Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pyzy drożdżowe, sztufada wołowa czy ślepe ryby zostaną "Najlepszym daniem łazarskim"? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Pyzy drożdżowe, sztufada wołowa czy ślepe ryby zostaną "Najlepszym daniem łazarskim"?
15-05-2013 10:45   Janusz Ludwiczak
Cztery zgłoszenia wpłynęły do konkursu na "Najlepsze danie łazarskie", który ogłoszono z okazji 24. Dni Łazarza. 25 maja dowiemy się, który przepis kuchni domowej zgłoszonej przez mieszkańców okazał się najlepszy. Wcześniej dania wypróbuje szef kuchni restauracji Monidło.

Komitet Organizacyjny Dni Łazarza wspólnie z Restauracją "Monidło" ogłosił konkurs "Najlepsze danie łazarskie". Od 10 kwietnia do 10 maja mieszkańcy nie tylko Łazarza, ale całej Wielkopolski mogli przesyłać przepisy kuchni domowej.

Chcieliśmy poznać tradycje kulinarne Łazarza, zobaczyć jak to współcześnie wygląda - czy dominuje kuchnia wielkopolska czy nowe pojawiły się nowe wpływy. Chcemy zaznajomić się z lokalną społecznością, mamy restaurację na Łazarzu i chcielibyśmy dobrze żyć z sąsiadami i być z nimi blisko. Można nadsyłać przepisy zarówno na dania obiadowe, ale również na deser - powiedziała Barbara Frąckowiak z Restauracji "Monidło".

W sumie wpłynęły tylko cztery zgłoszenia:
1. Pyzy drożdżowe
2. Sztufada wołowa
3. Kapusta faszerowana
4. Ślepe ryby

Za każdy przedstawiony przepis konkursowy Restauracja "Monidło" stawiała gratisową kawę. Teraz zgłoszone przepisy będzie wypróbowywać szef kuchni "Monidła".

"Najlepsze łazarskie danie" poznamy 25 maja o godz. 12:15 w muszli koncertowej w Parku Wilsona, podczas "Festynu Łazarskiego". Na zwycięzców czeka zaproszenie na rodzinny obiad dla 4 osób oraz umieszczenie autorskiego dania już w letniej karcie menu Restauracji "Monidło". Autorzy, którzy zdobędą II miejsce otrzymają zaproszenie na rodzinny obiad dla 2 osób.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

maj

do 02-06-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"ITM Industry Europe 2023" - Przemysł Ery Cyfrowej
Targi Logistyki Magazynowania i Transportu
Salon: Bezpieczeństwo Pracy w Przemyśle

01

cze

Szkoła Podstawowa nr 33 / 33 LO ul. Wyspiańskiego 27
Bieg przez Wielką Brytanię im.M. Zawiei
w godz. 15:00-19:00

02

cze

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
III Piknik Łazarski

03

cze

09:00
Szkoła Podstawowa nr 10 ul. Jarochowskiego (przy Ściegiennego)
XVI Turniej Charytatywny im. Macieja Zawiei

Szkoła Podstawowa nr 9 ul. Łukaszewicza 9/13
Festyn
• dmuchane zamki,
• piłkarski dart,
• turniej piłkarski,
• pokazy jujitsu,
• saperzy,
• turniej rowerowy,
• pokazy akrobatyki,
w godz. 9:00-12:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: