Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pobiegaj wokół Areny - "Serce Matki", V Bieg Łazarski - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Pobiegaj wokół Areny - "Serce Matki", V Bieg Łazarski
24-05-2013 01:22   Janusz Ludwiczak
W niedzielę od samego rana w Parku Kasprowicza rozgrywany będzie już po raz piąty Bieg Łazarski - tym razem pod hasłem "Serce Matki". V Otwarty Bieg Łazarski "ARENA 2013" rozegrany zostanie w kategoriach: bieg dla dzieci, bieg nordic walking, bieg na dystans 2,5 oraz 4,8 km.

Otwarty Bieg Łazarski odbywa się od 2009 roku. Jego pomysłodawcą jest Patryk Antczak, obecnie student turystyki.

Pomysł na zorganizowanie zawodów narodził się kiedy byłem na pierwszym roku studiów i w ramach zajęć z wf zapisałem się na jogging. Wziąłem wtedy udział w biegu wiosennym UAM. Jako, że urodziłem się na Łazarzu i uważam, że mamy tutaj kilka naprawdę ładnych miejsc postanowiłem wtedy, że trzeba urządzić zawody na ,"własnym podwórku'". Przedstawiłem swój pomysł w Klubie "Krąg" i zorganizowaliśmy pierwszą edycję. Patrząc na nią z perspektywy minionego czasu był to iście szalony pomysł - zrobiliśmy wszystko w dwa tygodnie! Nie miałem doświadczenia, nie wszystko wyszło idealnie ale braki nadrabialiśmy pozytywną energią i zawody odniosły sukces. Ważne było dla mnie aby była jakaś zachęta dla uczestników. Przysłowiową ,,marchewką'' motywującą do walki z rywalami, dystansem i samym sobą są medale za ukończenie biegu. Poznańskie bieganie to już nie tylko Malta, teraz to także Łazarz! - przekonuje Patryk Antczak, pomysłodawca i współorganizator Otwartego Biegu Łazarskiego.

W tym roku piąty już Otwarty Bieg Łazarski odbędzie się w dzień szczególny. 26 maja przypada Dzień Matki - stąd nazwa zawodów "Serce Matki".

Zapraszamy wszystkich całymi rodzinami. Apelujemy zwłaszcza do dzieci - weźcie swoje mamy na bieg; do mam: weźcie na bieg swoje pociechy. Oczywiście tradycyjnie uczestników skusić mogą nagrody w postaci pucharów oraz medale za ukończenie zawodów. Bieg jest otwarty dla wszystkich, ale zachęcamy szczególnie mieszkańców Łazarza - biegnijcie z nami! Na pewno V Bieg Łazarski jest fajnym pomysł na rozruszanie i wprowadzenie życia do naszej dzielnicy - wskazuje Patryk Antczak.

"Serce Matki" - V Otwarty Bieg Łazarski "ARENA 2013" rozpoczyna się w niedzielę o godz. 9:00 przy pływalni:
09:00 - Zbiórka zawodników i odbiór numerów
10:00 - Bieg dzieci
10:45 - Bieg nordic walking: 1,25 km
11:05 - Bieg 2,5 km
11:40 - Bieg 4,8 km
12:35 - Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.

Zapisy i wydawanie numerów startowych od godz. 9:00. Koszt wpisowego wynosi 10 złotych. Dla osób do 18 roku życia udział jest bezpłatny. Dla każdego uczestnika (wszystkich biegów) przewidziany jest pamiątkowy medal, a dla zwycięzców biegów kobiet i mężczyzn przewidziane są puchary.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

maj

do 02-06-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"ITM Industry Europe 2023" - Przemysł Ery Cyfrowej
Targi Logistyki Magazynowania i Transportu
Salon: Bezpieczeństwo Pracy w Przemyśle

01

cze

Szkoła Podstawowa nr 33 / 33 LO ul. Wyspiańskiego 27
Bieg przez Wielką Brytanię im.M. Zawiei
w godz. 15:00-19:00

02

cze

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
III Piknik Łazarski

03

cze

09:00
Szkoła Podstawowa nr 10 ul. Jarochowskiego (przy Ściegiennego)
XVI Turniej Charytatywny im. Macieja Zawiei

Szkoła Podstawowa nr 9 ul. Łukaszewicza 9/13
Festyn
• dmuchane zamki,
• piłkarski dart,
• turniej piłkarski,
• pokazy jujitsu,
• saperzy,
• turniej rowerowy,
• pokazy akrobatyki,
w godz. 9:00-12:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: