Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kapela Zza Winkla laureatem nagrody im. Stanisława Strugarka za popularyzację gwary poznańskiej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Kapela Zza Winkla laureatem nagrody im. Stanisława Strugarka za popularyzację gwary poznańskiej
28-05-2013 01:07   Janusz Ludwiczak
Od dziesięciu lat pod koniec Dni Łazarza przyznawane są Nagrody im. Stanisława Strugarka. W tym roku nagrodę za popularyzację gwary poznańskiej otrzymała Kapela Zza Winkla.

W poniedziałkowy wieczór w Klubie Osiedlowym "Krąg" z programem "Od przedszkola do korbola" wystąpiła Kapela Zza Winkla. W trakcie uroczystości przyznano Nagrodę im. Stanisława Strugarka za popularyzację gwary poznańskiej, którą otrzymała właśnie Kapela Zza Winkla. Nagrodę wręczyli Jacek Hałasik, Juliusz Kubel i Waldemar Kurowski. Gościem specjalnym wieczoru był Lech Konopiński.

Nagroda im. Stanisława Strugarka przyznawana jest do 2003 roku. Do tej pory miano to otrzymali: Juliusz Kubel (2003), Adam Lewandowski (pośmiertelnie) i Jacek Hałasik (2004), Waldemar Kurowski (2005), Lech Konopiński (2006), Jerzy Drabent, dyrektor Osiedlowego Domu Kultury Osiedla Tysiąclecia "Jubilat" (2007), Zofia Dragan, dyrektor szkoły w Bukówcu Górnym k./Włoszakowic (2008), Elżbieta Jakubowska-Klonek, nauczyciela matematyki w II Liceum Ogólnokształcącym, organizator odbywającego się od 1994 konkursu gwary poznańskiej w II LO (2009), Lidia Wachońska, kierownik Zespołu Folklorystycznego "Wiaruchna" z Urbanowa, gmina Opalenica (2010), Zbigniew Majchrzak, nauczyciel gwary poznańskiej Szkoła Podstawowa w Kościanie (2011) oraz Sylwia Prętka-Galas, wielokrotna laureatka konkursu "Godejcie po naszymu" (2012).

Kapella Zza Winkla powstała w 1980 roku. Pomysłodawcą i założycielem zespoły był Bogdan Górny. To on wraz z braćmi wpadł na pomysł śpiewania folkloru miejskiego. Obecnie zespół liczy osiem osób. Kapella Zza Winkla otrzymała m.in. Nagrodę Specjalną od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego a także wyróżnienie "Zasłużony działacz kultury" i certyfikat "Najlepsze w Polsce".


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
26

mar

11:00
Łazarz
Patroni łazarskich ulic - "Przechadzki po mieście" z przewodnikami PTTK
Zbiórka przy wejściu na Dworzec Zachodni

19:45
Kościół Matki Boskiej Bolesnej ul. Głogowska 97
Koncert muzyku pasyjnej "Mater Dolorosa" w wykonaniu Poznańskiego Chóru Kameralnego

27

mar

Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

29

mar

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Z Przyrodą Za Pan Brat"- międzypokoleniowe warsztaty przyrodnicze
Obowiązują zapisy mailowe: wysockiwoj@gmail.com

30

mar

do 02-04-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Poznań Motor Show" - targi motoryzacyjne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: