Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Pochód juwenaliowy przeszedł spod Areny przez Wyspiańskiego i Reymonta na stadion {WIDEO, FOTO} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Pochód juwenaliowy przeszedł spod Areny przez Wyspiańskiego i Reymonta na stadion {WIDEO, FOTO}
06-06-2014 03:41   Janusz Ludwiczak
W czwartek na Arenie studenci przejęli władze w mieście. Tym razem pochód juwenaliowy wyruszył spod 40-letniej hali widowiskowo-sportowej znajdującej się w Parku Kasprowicza i przez Wyspiańskiego, Reymonta, Rondo Jeziorańskiego i Grunwaldzką dotarł na stadion przy Bułgarskiej.

Zanim pochód wyruszył studenci otrzymali symboliczne klucze do miasta z rąk wiceprezydenta Dariusza Jaworskiego. Następnie studenci Politechniki Poznańskiej, Uniwersytetu Przyrodniczego, "Medyka", "Ekonomika", Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, Wyższej Szkoły Bankowej, Akademii Wychowania Fizycznego, Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych, Uniwersytetu Artystycznego, Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, Wyższej Szkoły Logistyki, Wyższej Szkoły Zdrowia Urody i Edukacji, Poznańskiej Wyższej Szkoły Biznesu oraz programu Erasmus wyruszyli spod Areny i ulicami Wyspiańskiego, Reymonta, Rondem Jeziorańskiego i Grunwaldzkiej przemaszerowali w 3-kilometrowym pochodzie juwenaliowym.

Do tej pory pochód juwenaliowy rozpoczynał się na Placu Mickiewicza, w tym roku to jednak się zmieniło.

Tegoroczny pochód, w przeciwieństwie do lat ubiegłych, będzie miał swój początek w Hali Arena Poznań. Miejsce to zostało wybrane nieprzypadkowo. Biorąc pod uwagę niedaleką odległość od stadionu (około 3 km) oraz wyjątkową okoliczność jaką jest 40-lecie powstania Hali Arena Poznań trudno było zacząć tegoroczny Festiwal inaczej - wyjaśniają organizatorzy.

Pochód Juwenaliowy zapisał się w historii studenckiego Poznania jako nieodłączny element naszego święta. Poznańskie uczelnie rywalizują o miano najciekawszej i najbardziej oryginalnie przebranej uczelni oraz nagrodę za indywidualne przebranie. Studenci z roku na rok zaskakują nas swoimi kreacjami, które z biegiem lat stają się coraz bardziej pomysłowe. W tym roku już po raz ósmy miasto nabierze kolorów dzięki tysiącom studentów, którzy wyjdą na ulice Poznania! Jednak tym razem Pochód Juwenaliowy poprowadzi studentów nową trasą, w nowe miejsce i nowej formie (z motywem przewodnim) - dodają organizatorzy.

Już o godz. 16:30 przed Areną gromadzili się ubrani w różne stroje poznańscy żacy. Motywem przewodnim tegorocznego korowodu była 25. rocznica Wolnej Polski - pod hasłem "Wolne wybory. Rok 1989 w Polsce i na Świecie". Nie zabrakło więc generała Jaruzelskiego jadącego w słynnej taksówce "1313" z serialu "Zmiennicy". Byli również milicjanci i zomowcy, a także towarzysze z kartkami na mięso i obywatele obwinięci rolkami papieru toaletowego, ze społemowskimi siatkami pełnymi octu.

Na pochodzie pojawili się również Simsonowie, Flinstonowie, ludzik Lego, bohaterowie z horroru "Piła" czy również znany z gier komputerowych Pac Man.

Pochód przebiegł spokojnie. Dużych utrudnień komunikacyjnych nie było.

ZOBACZ WIDEO w niższej jakości (dla wolniejszego łącza)


Komentarze (1)

06-06-2014 09:07:15
kaśka
Studenci to umieją się bawić... szkoda, że studia mam już za sobą ;-) Udanej zabawy i tylko zdanych egzaminów na sesji.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

maj

do 02-06-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"ITM Industry Europe 2023" - Przemysł Ery Cyfrowej
Targi Logistyki Magazynowania i Transportu
Salon: Bezpieczeństwo Pracy w Przemyśle

01

cze

Szkoła Podstawowa nr 33 / 33 LO ul. Wyspiańskiego 27
Bieg przez Wielką Brytanię im.M. Zawiei
w godz. 15:00-19:00

02

cze

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
III Piknik Łazarski

03

cze

09:00
Szkoła Podstawowa nr 10 ul. Jarochowskiego (przy Ściegiennego)
XVI Turniej Charytatywny im. Macieja Zawiei

Szkoła Podstawowa nr 9 ul. Łukaszewicza 9/13
Festyn
• dmuchane zamki,
• piłkarski dart,
• turniej piłkarski,
• pokazy jujitsu,
• saperzy,
• turniej rowerowy,
• pokazy akrobatyki,
w godz. 9:00-12:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: