Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Minister zdrowia zapowiedział luzowanie obostrzeń. W Wielkopolsce będzie bez zmian - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Minister zdrowia zapowiedział luzowanie obostrzeń. W Wielkopolsce będzie bez zmian
21-04-2021 17:52   Janusz Ludwiczak
Od poniedziałku w 11 województwach otwarte zostaną salony urody, zakłady fryzjerskie i kosmetyczne, a uczniowie z klas 1-3 szkół podstawowych przejdą na nauczanie hybrydowe. Ze względu na wciąż wysoką dzienną liczbę zachorowań, osób hospitalizowanych i zgonów dotychczasowe obostrzenia będą nadal obowiązywać w Wielkopolsce, a także województwach: śląskim, dolnośląskim, łódzkim i opolskim.

– Pewne apogeum jeśli chodzi o liczbę zakażeń i hospitalizacji w trzecie fali mamy za sobą, jednak wciąż trudna sytuacja jest trudna, dlatego w pięciu województwach: śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim, łódzkim i opolskim utrzymujemy dotychczasowe obostrzenia – powiedział podczas środowej konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski.

W Wielkopolsce średnia dzienna liczba zakażeń na 100 tys. mieszkańców to 43,0. Zajętych jest 65,61% łóżek w szpitalach i 63,07% respiratorów. Dziś Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 740 zgonach w skali kraju. W Wielkopolsce ostatniej doby zmarły 93 osoby (w powiecie poznańskim zmarło 14 osób, w Poznaniu – 22).

W pozostałych 11 województwach, w których średnia dzienna liczba zakażeń na 100 tys. mieszkańców nie przekracza 35 dotychczasowe obostrzenia zostaną złagodzone. Od poniedziałku, 26 kwietnia otwarte zostaną salony urody i kosmetyczne oraz zakłady fryzjerskie.

Nadal w całej Polsce zamknięte pozostaną wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane. W centrach i galeriach handlowych nadal otwarte będą tylko sklepy spożywcze, apteki, drogerie, salony prasowe i księgarnie, w kościołach, świątyniach i na poczcie obowiązywać będzie limit osób.

W przyszłym tygodniu przedstawiony ma zostać plan postępowania, który zakłada odmrożenie m.in. branży gastronomicznej i hotelarskiej. Po długim weekendzie mają zostać otwarte również placówki kulturalne.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

wrz

do 24-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

27

wrz

do 29-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra
Master Baker - konkurs wypieku chleba i bułek
"Taropak" - Miedzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania

29

wrz

do 01-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Smaki Regionów

do 30-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Viva Seniorzy!" - targi senioralne

18:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
Odpust parafialny pod przewodnictwem ks. kan. Waldemara Hanasa – ekonoma Archidiecezji

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: