Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Rynku Łazarskim nasadzą drzewa. Płot zniknie dopiero w listopadzie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Rynku Łazarskim nasadzą drzewa. Płot zniknie dopiero w listopadzie
22-10-2021 11:16   Janusz Ludwiczak
Przebudowany Rynek Łazarski czeka na zgodę na użytkowanie terenu.
– Dopiero po otrzymaniu takiej zgody możliwe będzie usunięcie płotów i udostępnienie terenu mieszkańcom. Przewidujemy, że nastąpi to w listopadzie – wyjaśnia Magdalena Kozielczyk z Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta.

Jak już informowaliśmy w ubiegłym tygodniu prace budowlane związane z przebudową Rynku Łazarskiego praktycznie dobiegły końca. Niebawem rozpoczną się odbiory techniczne, a po nich zaczną przeprowadzać się kupcy. Wiadomo już, że zmodernizowany Rynek Łazarski ma zostać otwarty 4 grudnia. Zagości na nim bożonarodzeniowy jarmark "Betlejem Poznańskie". A kiedy zniknie ogrodzenie?

– Generalny Wykonawca inwestycji złożył wniosek do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego o zgodę na użytkowane terenu i dopiero po otrzymaniu takiej zgody możliwe będzie usunięcie płotów i udostępnienie terenu mieszkańcom. Przewidujemy, że nastąpi to w listopadzie – wyjaśnia portalowi Lazarz.pl Magdalena Kozielczyk z Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta.

W przyszłym tygodniu nasadzone mają zostać kolejne drzewa.

– Zakończono roboty budowlane na Rynku Łazarskim, pozostały jedynie prace związane z nasadzeniami drzew, które zostaną posadzone po 25 października – dodaje Magdalena Kozielczyk.

Otwarcie Rynku Łazarskiego zaplanowano 4 grudnia. Działalność nowego targowiska zainauguruje jarmark bożonarodzeniowy "Betlejem Poznańskie". Pojawią się budki z rękodziełem i punkty gastronomiczne. Zaplanowano również animacje i inne wydarzenia.

– Do tego czasu kontrahenci, którzy podpiszą umowy najmu ze Spółką Targowiska, będą mieli możliwość przygotowania i wyposażenia pawilonów w niezbędnym zakresie – podsumowuje Magdalena Kozielczyk z Biura Koordynacji Projektów i Rewitalizacji Miasta.

Przebudowa Rynku Łazarskiego rozpoczęła się na początku lutego zeszłego roku. Inwestycja kosztowała 43 mln zł.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

wrz

do 29-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra
Master Baker - konkurs wypieku chleba i bułek
"Taropak" - Miedzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania

29

wrz

do 30-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Viva Seniorzy!" - targi senioralne

do 01-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Smaki Regionów

18:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
Odpust parafialny pod przewodnictwem ks. kan. Waldemara Hanasa – ekonoma Archidiecezji

01

paź

Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Światowy Dzień Serca - rodzinny piknik edukacyjno-zdrowotny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: