Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

2 listopada ruszy szpital tymczasowy na Targach - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
2 listopada ruszy szpital tymczasowy na Targach
27-10-2021 00:19   Janusz Ludwiczak
Wzrasta liczba zakażeń Covid-19. Po Wszystkich Świętych działalność wznowi szpital tymczasowy na terenie Międzynarodowych Targach Poznańskich.

Już dwa tygodnie temu wojewoda wielkopolski Michał Zieliński podpisał wniosek do ministra zdrowia o uruchomienie szpitala tymczasowego na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

– Swoją decyzję oparłem na rekomendacji zespołu doradczego ds. zabezpieczenia przed pandemią, uzgadniając ją z rektorem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu prof. dr hab. Andrzejem Tykarskim – informował wojewoda Michał Zieliński.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek o 6265 nowych zakażeniach Covid-19 – niemal dwukrotnie więcej niż tydzień temu. Najwięcej przypadków jest na Lubelszyźnie (1290), na Mazowszu (1130) i na Podlasiu (572). Wielkopolska jest na 13. miejscu (225 przypadki). Ostatniej doby zmarły 93 osoby, z czego 30 bez chorób współistniejących.

2 listopada ma zostać ponownie uruchomiony szpital tymczasowy na MTP, co zapowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

Lecznica na Targach od 10 lipca przeszła w stan pasywny, czyli szpital został tymczasowo zamknięty i czekał w gotowości na czwartą falę pandemii.

Szpital tymczasowy na MTP został uruchomiony na początku lutego. Przez 159 dni hospitalizowanych było tutaj 1285 pacjentów z Covid-19.

– Odnotowano maksymalne dobowe obłożenie w szpitalu, które wynosiło 324 pacjentów – wylicza Tomasz Stube, rzecznik wojewody wielkopolskiego.

Szpital tymczasowy w targowych pawilonach 7, 7a, 8 i 8a, tzw. "czteropaku" przygotowany jest na przyjęcie 597 pacjentów, z czego 48 stanowisk wyposażonych jest w respiratory dla osób z najostrzejszym przebiegiem COVID-19.

Pandemia w Poznaniu i powiecie poznańskim od początku roku:

Dane: Ministerstwo Zdrowia, opracowanie: Lazarz.pl


R E K L A M A

Na zdjęciach szpital tymczasowy tuż przed otwarciem, pod koniec stycznia
Fot: Janusz Ludwiczak/archiwum Lazarz.pl

ZOBACZ TAKŻE: Punkt szczepień na MTP kończy działalność

Komentarze (3)

01-11-2021 14:45:56
eka z małeki
- tylko tam takie różne niech płacą pełną odpłatność za leczenie....a nie płacz że nie wiedzieli i nie słyszeli!!!Żenada!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! eka
29-10-2021 11:35:41
Qshu
To przez te wszystkie niedouczone barany, które bardziej ufają przeczytanej gdzieś w internecie informacji, niż lekarzom. Dla mnie spoko - populacja ludzi jest strasznie wysoka, a teraz nieuki i nie do końca mądrzy ludzie, przyjemniej częściowo wymrą - dla mnie super!
27-10-2021 12:54:22
ikkki
ale po co się szczepić...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

wrz

do 24-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

27

wrz

do 29-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra
Master Baker - konkurs wypieku chleba i bułek
"Taropak" - Miedzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania

29

wrz

do 01-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Smaki Regionów

do 30-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Viva Seniorzy!" - targi senioralne

18:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
Odpust parafialny pod przewodnictwem ks. kan. Waldemara Hanasa – ekonoma Archidiecezji

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: