Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Targi otrzymały "Wielką Złotą Pieczęć Miasta Poznania" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Targi otrzymały "Wielką Złotą Pieczęć Miasta Poznania"
01-02-2022 09:22   redakcja, Urząd Miasta Poznania
Wielka Złota Pieczęć Miasta to nagroda przyznawana przez prezydenta Poznania od 2003 roku. Została ustanowiona z okazji 750-lecia lokacji miasta. Otrzymują ją osoby stanowiące wzór tradycyjnych, długowiecznych poznańskich cnót - takich jak pracowitość, gospodarność, wiara, miłosierdzie, solidność i pomysłowość. Laureaci to także osoby lub instytucje, które w sposób spektakularny zaistniały w świadomości mieszkańców Poznania. W tym roku otrzymały ją Międzynarodowe Targi Poznańskie.

– To podziękowanie za szczególny wkład w życie stolicy Wielkopolski i wspieranie jej rozwoju - konsekwentnie już od stu lat – wskazuje Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Wielka Złota Pieczęć Miasta Poznania przyznawana jest tylko raz w roku. Dotychczas nagrodę tą otrzymali m.in. prof. dr hab. Zygmunt Bauman, prof. dr hab. Jacek Łuczak, Andrzej Byrt, Agnieszka Duczmal, Krystyna Feldman, Andrzej Maleszka, prof. dr hab. Jan Węglarz, czy Robert Friedrich.

¬– Wyrażam głęboką nadzieję, że wbrew antyeuropejskiemu i antydemokratycznemu nurtowi dominującemu dziś w rządowej polityce, Międzynarodowe Targi Poznańskie będą trzymać kurs na nowoczesne, otwarte i piękne strony świata. Z okazji stulecia Międzynarodowych Targów Poznańskich życzę, by przez kolejny wiek pozostawały naszą chlubą i dumą. By wciąż były kołem zamachowym poznańskiego życia gospodarczego, by pozostawały w awangardzie i były - tak jak zawsze - oknem otwartym na świat demokratycznych wartości, do którego przynależymy, w którym pragniemy żyć i oddychać pełną piersią – powiedział prezydent Jacek Jaśkowiak.

– Stać w jednym szeregu z profesorem Zygmuntem Baumanem, profesorem Jackiem Łuczakiem czy panią Agnieszką Duczmal, którzy w przeszłości otrzymali Złotą Pieczęć, to wielka duma dla nas. To wyróżnienie jest symbolem i dowodem na to, że warto mieć swoje wartości i być im wiernym. To także symbol zobowiązania do tego, by kontynuować kierunek rozwoju Grupy MTP, a tym samym rozwoju Miasta Poznania. Już w tym roku teren MTP stanie się bardziej miejski, otwarty i dostępny dla mieszkańców. Historia targów zmienia się na naszych oczach i dziś jesteśmy jej świadkami. Sto lat naszej wspólnej historii to piękna opowieść o współpracy między Miastem a Targami. O tym, że rzeczy piękne, dobre i perspektywiczne powstają wtedy, gdy idziemy ramię w ramię, w jednym kierunku. Bo nie ma Targów bez Poznania i Poznania bez Targów – zaznaczył Tomasz Kobierski, prezes Grupy MTP, odbierając Złotą Pieczęć.

Symbolika Wielkiej Złotej Pieczęci Miasta Poznania nawiązuje do oryginalnej repliki tłoku pieczętnego z pierwszej połowy XIV wieku. Pieczęć zawiera herb Poznania i wklęsły napis gotycki "sigillum civitatis Poznani".


R E K L A M A

Komentarze (1)

01-02-2022 14:15:52
De.
Nic nie powinni dostać.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

wrz

do 24-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

27

wrz

do 29-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra
Master Baker - konkurs wypieku chleba i bułek
"Taropak" - Miedzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania

29

wrz

do 01-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Smaki Regionów

do 30-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Viva Seniorzy!" - targi senioralne

18:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
Odpust parafialny pod przewodnictwem ks. kan. Waldemara Hanasa – ekonoma Archidiecezji

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: