Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Putin jak Voldemort - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Putin jak Voldemort
03-03-2022 05:37   Janusz Ludwiczak
Przy Hetmańskiej pojawił się mural (graffiti), który przedstawia Władimira Putina jako Voldemorta z dopiskiem "#nowar" (nie dla wojny).

Autor malowidła – Kawu przedstawił Putina jako Lorda Voldemorta, czyli negatywnego bohatera książek pisarki J.K. Rowling (Joanne Murray) "Harry Potter". Voldemort to potężny czarnoksiężnik, obdarzony potężną mocą największego zła. Rządził za pomocą terroru i pokazowych egzekucji, miał do pomocy drużyny zwolenników zwanych Śmierciożercami, którzy lubowali się w przemocy i okrucieństwie. Światem za jego rządów władał strach, a ci, którzy mu się sprzeciwiali, ginęli w męczarniach albo po prostu znikali – dopóki nie pokonał go Harry Potter.

Graficiarz przedstawił Putina jako "sami wiecie kogo", na tle płomieni, spośród których wystaje ukraińska flaga.

Na malowidle znajduje się napis "#nowar", czyli nie dla wojny.

Już tydzień trwa brutalna napaść Rosji na Ukrainę. Giną żołnierze i cywile – zmarło ponad 2 tysiące Ukraińców. Bombardowane są budynki mieszkalne.

Prezydent Rosji poinformował o rozpoczęciu "operacji wojskowej w celu ochrony Donbasu", nazywając ukraiński rząd nazistami.

"Ci, którzy będą próbowali nam przeszkodzić, spotkają się z odpowiedzią militarną, która doprowadzi do konsekwencji, z jakimi się nie spotkaliście. Jesteśmy gotowi na wszystko" – zapowiedział Putin.

Wiele państw nałożyło sankcje ekonomiczne na Rosję. Rosyjskie samoloty nie mogą latać nad wieloma krajami. Rosja została też odcięta od systemu bankowego SWIFT. Rubel jest już warty 3 grosze! Bank Centralny radykalnie podniósł główną stopę procentową do 20%.

Pomoc uchodźcom z Ukrainy oferuje m.in. Polska. Do tej pory do naszego kraju przybyło ponad 500 tysięcy obywateli Ukrainy.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
27

wrz

do 29-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra
Master Baker - konkurs wypieku chleba i bułek
"Taropak" - Miedzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania

29

wrz

do 30-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Viva Seniorzy!" - targi senioralne

do 01-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Smaki Regionów

18:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
Odpust parafialny pod przewodnictwem ks. kan. Waldemara Hanasa – ekonoma Archidiecezji

01

paź

Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Światowy Dzień Serca - rodzinny piknik edukacyjno-zdrowotny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: