Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Czerwona farba i piłki symbolizujące "głowę Putina" nabite na ogrodzenie – protest przed konsulatem - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Czerwona farba i piłki symbolizujące "głowę Putina" nabite na ogrodzenie – protest przed konsulatem
06-03-2022 00:19   Janusz Ludwiczak
Pod hasłem "Putin morderca!" odbył się kolejny antywojenny protest przed Konsulatem Generalnym Federacji Rosyjskiej w Poznaniu przy ul. Bukowskiej.

"Czekamy na to, że Putin stanie przed trybunałami. Będziemy przychodzić tak długo jak będzie to konieczne. Putin, Hitler, Stalin idą w jednym szeregu" – mówił Marcin Staniewski, jeden z organizatorów demonstracji.

Przed wejściem do rosyjskiego konsulatu rozlana została czerwona farba z pojemnika oklejonymi niebiesko-żółtymi barwami Ukrainy, co miało symbolizować krew narodu ukraińskiego przelaną w czasie wojny, którą wywołała Rosja.

Pojawiły się również piłki symbolizujące "głowę Putina". Jedna z nich została zawieszona na ogrodzeniu konsulatu. Protestujący skandowali hasła: "Ukraina bez Putina", "Putin morderca", "Sława Ukraina".

"Marzy mi się, żeby nie trzeba było tutaj przychodzić, żeby nie oglądać konsulatu zbrodniarzy. Mam nadzieję, że zostanie on w ogóle zlikwidowany" – powiedział Marcin Staniewski.

W demonstracji wzięło udział ok. 80 osób, znacznie mniej niż podczas poprzedniego protestu, który odbył się 24 lutego, w dniu, kiedy Rosja brutalnie zaatakowała Rosję.

Tuż po demonstracji o godz. 17 organizatorzy wyjechali do Lwowa, by przekazać zebrane dary dla obywateli Ukrainy.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

wrz

do 24-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

27

wrz

do 29-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra
Master Baker - konkurs wypieku chleba i bułek
"Taropak" - Miedzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania

29

wrz

do 01-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Smaki Regionów

do 30-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Viva Seniorzy!" - targi senioralne

18:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
Odpust parafialny pod przewodnictwem ks. kan. Waldemara Hanasa – ekonoma Archidiecezji

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: