Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Tir z darami wyjechał do Charkowa. Do Poznania specjalny pociąg przywiózł ponad 100 uchodźców - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Tir z darami wyjechał do Charkowa. Do Poznania specjalny pociąg przywiózł ponad 100 uchodźców
06-03-2022 01:44   Janusz Ludwiczak
Wypełniona po brzegi ciężarówka z potrzebnymi darami dla obywateli Ukrainy wyruszyła w piątek do Charkowa. Z kolei w sobotę wieczorem na Dworzec Letni przyjechał specjalny pociąg, którzy przywiózł z Ukrainy osoby uciekające przed wojną.

Do Charkowa, które jest miastem partnerskim Poznania zostały wysłane m.in. materiały opatrunkowe, leki, środki higieny osobistej, żywność z długim czasem przydatności do spożycia, a także artykuły dla dzieci. Charków mocno ucierpiał w wyniku rosyjskich nalotów.

– Jesteśmy w bezpośrednim kontakcie zarówno z merem Charkowa, jak i jego najbliższym otoczeniem. Staramy się ich wspierać w możliwie największym zakresie. Dostaliśmy dokładne zestawienie najpotrzebniejszych im obecnie rzeczy. Na jego podstawie przygotowaliśmy transport pomocy humanitarnej. Wierzę, że towar zostanie bezpiecznie dostarczony na miejsce przeznaczenia mimo wszystkich utrudnień – powiedział Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Tego samego dnia wieczorem z Dworca Letniego odjechał do Przemyśla pociąg humanitarny. W drodze powrotnej zabrał on 320 osób uciekających przed wojną. Część z nich wysiadała w Krakowie, Katowicach, Opolu i Wrocławiu. Do samego Poznania przybyło nieco ponad 100 osób.

– Od początku tego konfliktu staramy się pomóc jak tylko możemy. Zaistniała taka sytuacja, że jednak spółka PKP Intercity, która jest koordynatorem poprosiła o pomoc, bo uchodźców było tak dużo. Po konsultacji z panem marszałkiem zdecydowaliśmy się na pojechanie na granicę. Te wszystkie działania są koordynowane, aby te osoby nie zostały na peronie, aby te osoby nie zostały bez opieki. My przywozimy na Dworzec Letni i tutaj już odpowiednie służby miasta i województwa się nimi zaopiekują – powiedział Radiu Poznań Marek Nitkowski, prezes Kolei Wielkopolskich.


R E K L A M A

Komentarze (1)

06-03-2022 22:46:44
hanys
Mam nadzieję, że ciężarówka zdąży dojechać zanim ruski zablokują Charków
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

wrz

do 24-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

27

wrz

do 29-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra
Master Baker - konkurs wypieku chleba i bułek
"Taropak" - Miedzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania

29

wrz

do 01-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Smaki Regionów

do 30-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Viva Seniorzy!" - targi senioralne

18:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
Odpust parafialny pod przewodnictwem ks. kan. Waldemara Hanasa – ekonoma Archidiecezji

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: