Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

PIM ogłosił drugi przetarg na przebudowę Kolejowej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
PIM ogłosił drugi przetarg na przebudowę Kolejowej
09-03-2022 13:21   Janusz Ludwiczak
Przebudowa ulicy Kolejowej zaczyna przypominać brazylijską telenowelę lub jeden z najdłuższych seriali na świecie – "Moda na sukces", który ma już 8725 odcinków. Poznańskie Inwestycje Miejskie ogłosiły drugi przetarg na przebudowę tej ulicy, która na remont czeka od kilku lat.

Jak już informowaliśmy poprzedni przetarg został unieważniony, gdyż najtańsza oferta była o blisko 3,9 mln zł wyższa od zakładanego budżetu.
Do przetargu wpłynęły dwie oferty, które opiewały na kwoty: ponad 11 mln zł (11 267 017,92 zł brutto) oraz 12,8 mln zł (12 757 950,05 zł). PIM planował na to zadanie przeznaczyć zaledwie 7,4 mln zł (7 392 391 zł brutto).

Przebudowa ulicy Kolejowej ujęta jest w budżecie miasta już od 2014 roku. Na ten cel w Wieloletniej Prognozie Finansowej na lata 2014-2022 zaplanowano blisko 9 milionów złotych (8 934 507 zł).

Pod koniec lutego PIM ogłosił drugi przetarg na przebudowę Kolejowej. Wykonawcy mają czas na składanie ofert do 15 marca.

O remoncie ulicy Kolejowej mówi się od lat. Mieszkańcy już stracili nadzieję, że zniknie kostka brukowa powodująca hałas od kół pojazdów, a dziurawe chodniki przejdą do historii.

Plany miasta zakładają, że ulica Kolejowa zostanie przebudowana na całym odcinku – od od Gąsiorowskich do Potockiej.

– W złym stanie technicznym jest nie tylko jej jezdnia – w części asfaltowa, a w części z kostki kamiennej, lecz również nawierzchnia chodników, która jest zniszczona i - ze względu na rozrost istniejących korzeni drzew - uległa znacznym deformacjom i wybrzuszeniom. W efekcie zaplanowanych prac ta ważna ulica dolnego Łazarza będzie przyjazna dla wszystkich jej użytkowników – wyjaśnia Tomasz Płóciniczak, dyrektor ds. przygotowania i realizacji inwestycji w spółce Poznańskie Inwestycje Miejskie.

Wybrany w postępowaniu przetargowym wykonawca będzie musiał dokonać rozbiórki starej nawierzchni i wykonać nową z częściowym wykorzystaniem płyt, kostki i krawężników kamiennych pozyskanych z demontażu.

– Cała ulica zyska jezdnię o nawierzchni asfaltowej, wyniesione skrzyżowania oraz miejsca postojowe dla pojazdów osób z niepełnosprawnościami z kostki betonowej, chodniki z płyt betonowych, a także zjazdy i miejsca postojowe dla pozostałych uczestników ruchu z kostki kamiennej. W trakcie realizacji inwestycji zbudowane bądź przebudowane zostaną sieci: elektroenergetyczna, gazowa i telekomunikacyjna, powstaną też kanał technologiczny, odwodnienie, kanalizacja deszczowa oraz oświetlenie drogowe. Ulica będzie dostosowana do możliwości poprowadzenia nią w przyszłości – jeśli zapadnie taka decyzja - linii autobusowej obsługiwanej przez mikrobusy – zaznacza Tomasz Płóciniczak z Poznańskich Inwestycji Miejskich.

W ramach inwestycji zaplanowano nasadzenia ponad 50 robinii akacjowych, a także krzewów na powierzchni niemal 1500 metrów kwadratowych – wśród nich ponad 800 berberysów, ponad 400 sosen górskich oraz ponad 600 róż. Wzdłuż ulicy pojawią się także m.in. juki, irgi oraz lawenda. Dodatkowo ok. 800 metrów kwadratowych zajmą trawniki.

Aktualizacja Termin składania i otwarcia ofert został przesunięty na 17 marca.


R E K L A M A

Komentarze (3)

14-03-2022 09:21:03
Mieszkaniec Kolejowej
No i się zmienił - nowy termin otwarcia ofert to 17.03.2022. A ja chyba zostanę wróżbitą. Najgorsze jest to, że nie mamy jako mieszkańcy siły przebicia. Nie ma możliwości aby z kimś władnym porozmawiać. Boje się, że decyzyjni nie zdają sobie absolutnie sprawy z potrzeb mieszkańców... A może czekają na nową budowę która będzie realizowana przez Novaform nazwaną "Kolejova 1" ????
09-03-2022 16:06:33
kis
No właśnie - nic o budżecie - czy został podwyższony chociaż do 11 mln - to może ktoś się skusi?
09-03-2022 14:56:25
Mieszkaniec Kolejowej
Nie wierzę, że tym razem się uda - ceny poszły pod sufit, a budżet raczej nie będzie zwiększony:( Gwoli informacji - otwarcie ofert nastąpi 15.03.2022 o godzinie 12.00. Oczywiście taki jest termin na dzień dzisiejszy, pewnie się zmieni....
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

wrz

do 24-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

27

wrz

do 29-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra
Master Baker - konkurs wypieku chleba i bułek
"Taropak" - Miedzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania

29

wrz

do 01-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Smaki Regionów

do 30-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Viva Seniorzy!" - targi senioralne

18:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
Odpust parafialny pod przewodnictwem ks. kan. Waldemara Hanasa – ekonoma Archidiecezji

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: