Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Wyremontują chodniki na Stablewskiego i Wyspiańskiego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Wyremontują chodniki na Stablewskiego i Wyspiańskiego
23-03-2022 07:30   Janusz Ludwiczak
W tym roku wyremontowane mają zostać chodniki na fragmencie ulicy Stablewskiego i Wyspiańskiego, a być może również na Jarochowskiego i Niegolewskich.

Rada Osiedla Św. Łazarz ustaliła listę priorytetów w zakresie remontów chodników. Ze środków własnych samorządu ma zostać wymieniona nawierzchnia dla pieszych na ulicy Stablewskiego, na odcinku od Głogowskiej do Dmowskiego po stronie południowej.

Z kolei ze środków pozyskanych z opłat w Strefie Płatnego Parkowania mają zostać wyremontowane chodniki na ulicy Wyspiańskiego (na odcinku od ul. Głogowskiej do ul. Matejki, po obu stronach), a w przypadku dostępnych środków również na Jarochowskiego (między Hetmańską i Palacza) oraz na Niegolewskich (od ul. Bogusławskiego do ul. Jarochowskiego, strona południowa).

– Będziemy dysponować co najmniej 1,2 mln zł w ramach środków ze Strefy Płatnego Parkowania – mówił podczas lutowej sesji Andrzej Janowski, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz.

Łazarscy radni podjęli również uchwałę w sprawie wskazania lokalizacji koszy na odpady. Uliczne śmietniki znajdą się w następujących lokalizacjach:
1. Matejki/Wyspiańskiego (narożnik południowo-wschodni)
2. Kasprzaka/Niegolewskich (narożnik południowo-zachodni)
3. Niecała 10
4. Stablewskiego w pobliżu ławki przy pasie zieleni na wysokości przychodni
5. Załęże/Lodowa (narożnik północno-zachodni)
6. Matejki/Orzeszkowej (przy Żabce).
Ponadto kosz metalowy z narożnika Wyspiańskiego/Matejki (przy Skwerze Focha) ma zostać przeniesiony przy skrzyżowaniu ul. Chełmońskiego i Siemiradzkiego (narożnik południowo-zachodni).

Ponadto Rada Osiedla Św. Łazarz podjęła uchwałę w sprawie stanowiska w sprawie zmiany organizacji ruchu na drodze wewnętrznej przy ul. Chociszewskiego.

Rada Rodziców oraz dyrekcja Przedszkola nr 32 "Świerszczykowe Nutki" zaproponowała wprowadzenie kilka zmian w organizacji ruchu i umożliwienie dodatkowego parkowania na drodze wewnętrznej, łączącej ulicę Chociszewskiego z budynkiem przedszkola.

Rada Osiedla Św. Łazarz negatywnie odniosła się do propozycji zakazu ruchu w obu kierunkach oraz wyznaczenia parkingu typu "Kiss&Ride".

– W odległości 3 minut pieszo od przedszkola jest bezpłatny parking przy ul. Reymonta. Jest tam sporo wolnych miejsc postojowych. Po za tym parking Kiss&Ride ma sens, gdy kierowca ma się zatrzymać, wysadzić pasażera, pożegnać się i odjeżdża, jak ma to miejsce np. przy dworcu – wskazywał Andrzej Janowski, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz.

Za podjęciem tej uchwały było 12 radnych, 2 osoby były przeciw, 1 radny wstrzymał się od głosu.

Tymczasem dziś o godz. 18:30 odbędzie się kolejna sesja Rady Osiedla Św. Łazarz. Głównym punktem obrad będzie zaopiniowanie projektu uchwały Rady Miasta Poznania w sprawie wydłużenia kadencji rad osiedli, a także przyjęcie sprawozdania rocznego z działalności Zarządu Osiedla za ubiegły rok.

ZOBACZ TAKŻE: Sesja XXXVI (zdalna) 23.02.2022 - UCHWAŁY

ZOBACZ TAKŻE: Frekwencja radnych

ZOBACZ TAKŻE: Rada Osiedla Św. Łazarz


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

wrz

do 24-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

27

wrz

do 29-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra
Master Baker - konkurs wypieku chleba i bułek
"Taropak" - Miedzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania

29

wrz

do 01-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Smaki Regionów

do 30-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Viva Seniorzy!" - targi senioralne

18:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
Odpust parafialny pod przewodnictwem ks. kan. Waldemara Hanasa – ekonoma Archidiecezji

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: