Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Konsul Ukrainy będzie dyżurować przy Matejki - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Konsul Ukrainy będzie dyżurować przy Matejki
05-04-2022 08:20   Janusz Ludwiczak
Urząd Miasta Poznania udostępnił Konsulatowi Generalnemu Ukrainy we Wrocławiu pomieszczenie w budynku przy ul. Matejki 50, w którym obywatele Ukrainy będą mogli załatwić sprawy związane z przedłużeniem terminów ważności paszportów, wydaniem świadectw poświadczających tożsamość oraz wpisaniem informacji o dzieciach do paszportu jednego z rodziców.

– Ukraińscy żołnierze walczą nie tylko o demokrację dla siebie i o lepsze życie dla swoich dzieci i wnuków. Walczą również o demokrację w całej Europie. Dlatego w Poznaniu robimy wszystko, co możemy, by pomóc Ukrainie i jej obywatelom. Jestem w bezpośrednim kontakcie z Witalijem Kliczko, merem Kijowa oraz Ihorem Terehowem, merem naszego partnerskiego miasta, Charkowa, do którego wysyłamy pomoc humanitarną – powiedział Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

– Wszelkie wsparcie jest dla nas bardzo ważne, dziękujemy za nie i prosimy o dalszą pomoc. Ta wojna jest okrutna, prowadzona bez zasad i bez poszanowania praw. Pokazała jednak, kto jest kim w tym świecie - prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie – powiedział Jurij Tokar, konsul generalny Ukrainy.

Urząd Miasta Poznania udostępnił Konsulatowi Generalnemu Ukrainy we Wrocławiu pomieszczenie w Biurze Poznań Kontakt przy ul. Matejki 50, w którym obywatele Ukrainy będą mogli załatwić sprawy związane z przedłużeniem terminów ważności paszportów, wydaniem świadectw poświadczających tożsamość oraz wpisaniem informacji o dzieciach do paszportu jednego z rodziców.

Chętni do skorzystania z dyżuru konsularnego mogą zarejestrować się na wizytę pod numerem telefonu Biura Poznań Kontakt 61 646 33 44,w godzinach od 7:30 do 20:00. Pracownicy infolinii nie udzielają informacji w sprawach konsularnych, a jedynie prowadzą zapisy na dyżury.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

wrz

do 24-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

27

wrz

do 29-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra
Master Baker - konkurs wypieku chleba i bułek
"Taropak" - Miedzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania

29

wrz

do 01-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Smaki Regionów

do 30-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Viva Seniorzy!" - targi senioralne

18:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
Odpust parafialny pod przewodnictwem ks. kan. Waldemara Hanasa – ekonoma Archidiecezji

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: