Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Stary dworzec będzie służył uchodźcom uciekającym przed wojną z Ukrainy - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Stary dworzec będzie służył uchodźcom uciekającym przed wojną z Ukrainy
06-04-2022 01:08   Janusz Ludwiczak
Od środy budynek starego dworca kolejowego zostanie otwarty dla uchodźców i wolontariuszy. W ostatnim czasie budynek stał pusty, a od marca 2018 r. przed dwa lata działa w nim klub FoodHall.

O udostępnienie budynku starego dworca kolejowego na potrzeby uchodźców z Ukrainy apelowali już wolontariusze, gdyż obiekt ten stoi pusty, a hol nowego dworca pęka w szwach. O tym, że obiekt zostanie udostępniony dla osób uciekających przed wojną w połowie marca poinformował wojewoda.

– Na moją prośbę dyrekcja dworca zgodziła się udostępnić budynek. Wolontariusze, służby mundurowe oraz pracownicy Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego przystosowują obecnie budynek do użytku, tak aby odpowiadał potrzebom obywateli Ukrainy – poinformował w poniedziałek wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

Obecnie wolontariusze przyjmują uchodźców w namiotach, które przed wejściem do starego dworca ustawili strażacy. Sami jednak stoją godzinami na zimnie.

Stary dworzec zostanie udostępniony dopiero teraz, gdyż budynek musiał uzyskać pozwolenia na użytkowanie, m.in. ze strony Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego, Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Państwowej Straży Pożarnej, a także zgody dyrekcji PKP.

– Ze względów bezpieczeństwa budynek należało przystosować do nowej funkcji, oraz dopełnić wszystkich wymaganych formalności. Dzisiejsza kontrola miała za zadanie sprawdzić czy wszystkie prace przeprowadzono właściwie – przyznaje Mateusz Daszkiewicz, rzecznik wojewody wielkopolskiego.

Dodajmy, że od marca 2018 r. przez ponad dwa lata na starym dworcu działał FoodHall, okienka kasowe zamieniono w punktu gastronomiczne, a w holu dworca stanął bar, scena koncertowa i dyskotekowy parkiet.

ZOBACZ TAKŻE: Jedzenie serwowane z kasowych okienek i parkiet w poczekalni – stary dworzec zamienił się w FoodHall


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

wrz

do 24-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

27

wrz

do 29-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra
Master Baker - konkurs wypieku chleba i bułek
"Taropak" - Miedzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania

29

wrz

do 01-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Smaki Regionów

do 30-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Viva Seniorzy!" - targi senioralne

18:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
Odpust parafialny pod przewodnictwem ks. kan. Waldemara Hanasa – ekonoma Archidiecezji

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: