Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Złota Niedziela na Rynku Łazarskim" – będą koszyczki, bazie i świąteczne dekoracje - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Złota Niedziela na Rynku Łazarskim" – będą koszyczki, bazie i świąteczne dekoracje
08-04-2022 00:53   Janusz Ludwiczak
Tym razem zakupy w niedzielę będzie można zrobić również na Rynku Łazarskim, a to w ramach wielkanocnego jarmarku.

"Złota Niedziela" na Rynku Łazarskim" odbędzie się w ramach Niedzieli Palmowej, która jest również niedzielą handlową. Organizatorzy przygotowali nie tylko jarmark wielkanocny, ale również warsztaty i animacje dla dzieci i dorosłych oraz wydarzenia kulturalne.

W niedzielę na Rynku Łazarskim będzie można kupić nie tylko artykuły na wielkanocny stół.

– Do udziału w kiermaszu handlowym zorganizowanym na straganach handlowych zrewitalizowanego targowiska Rynek Łazarski zaprosiliśmy wystawców oferujących asortyment wielkanocny. Będzie można zakupić tam między innymi koszyczki wielkanocne, serwetki, pisanki, palmy, dekoracje, ozdoby, biżuterię i inne rękodzieło. Wspólnie z Radą Osiedla Łazarz do udziału w imprezie zaprosiliśmy lokalnych gastronomików, którzy wyjdą do mieszkańców miasta z własną ofertą smakołyków – mówi portalowi Lazarz.pl Lidia Bzdenga-Antoniewicz ze spółki Targowiska.

Do udziału w akcji zgłosiło się również kilka łazarskich lokali gastronomicznych, które poczęstują odwiedzających przygotowanymi potrawami, będzie także można zamówić u nich przysmaki na świąteczny stół.

– Będzie też stoisko ukraińskie, na którym będzie można popróbować i zakupić potrawy przygotowane przez mieszkających i pracujących na poznańskim Łazarzu Ukraińców, a dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na potrzeby przybyłych do dzielnicy Łazarz uchodźców – zapowiada Lidia Bzdenga-Antoniewicz.

Organizatorzy przygotowali również atrakcje dla najmłodszych. Będą m.in. wielkie bańki mydlane, skręcane balony i warsztaty plastyczne. Za pomocą kolorowych farbek dzieci będą lepić w glinie, malować drewniane ozdoby wielkanocne czy ozdabiać styropianowe jaja i tekturowe ptaki. Mali goście będą także mogli posłuchać występu Wujka Ogórka oraz Moniki Kijek (która zaśpiewa piosenki z bajek i filmów Disneya).

Osoby, które przyjdą w niedzielę na Rynek Łazarski, będą mogły spróbować własnoręcznej pracy w drewnie. W planach jest także wspólne wykonanie ekologicznej rzeźby z tego materiału. Drewniana instalacja, która umiejscowiona zostanie na pobliskim terenie zielonym, może stać się schronieniem dla ptaków. W programie znalazły się też warsztaty zdobienia babeczek i robienia ozdób wiosennych.

Swoje stoisko na Rynku Łazarskim będą mieli także ukraińscy artyści, którzy będą prezentować swoje prace i zapraszać do działań twórczych.

"Złota Niedziela na Rynku Łazarskim" odbędzie się 10 kwietnia w godz. od 10:00 do 18:00.


R E K L A M A

Fot: Janusz Ludwiczak

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

wrz

do 24-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

27

wrz

do 29-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra
Master Baker - konkurs wypieku chleba i bułek
"Taropak" - Miedzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania

29

wrz

do 01-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Smaki Regionów

do 30-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Viva Seniorzy!" - targi senioralne

18:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
Odpust parafialny pod przewodnictwem ks. kan. Waldemara Hanasa – ekonoma Archidiecezji

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: