Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Zakrwawione misie" na Kaponierze - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Zakrwawione misie" na Kaponierze
19-04-2022 01:21   Janusz Ludwiczak
Na Świtowidzie, obelisku znajdującym się przy rondzie Kaponiera, który podaje odległości do europejskich miast pojawiły się pluszowe misie poplamione czerwoną farbą, które mają symbolizować ofiary wojny w Ukrainie.

Na słupie z kierunkowskazami, nad Moskwą pojawiła się też niebiesko-żółta flaga Ukrainy. W ten sposób organizatorzy akcji przypominają, że od ponad 50 dni trwa brutalna agresja Rosji na naszych wschodnich sąsiadów. Przez Poznań przewinęło się przynajmniej 40 tysięcy uchodźców, sporo z nich zostało w mieście, niektórzy pojechali dalej.

"Dramat mieszkańców Ukrainy wciąż trwa, w trudnej sytuacji są też uciekinierzy wojenni, kobiety, dzieci, starsi ludzie. Wielu z nich – głównie najbiedniejsi, których nie stać na najem mieszkania, czy choćby pokoju, mieszka w noclegowniach w Arenie, czy w salach gimnastycznych. Pomimo starań wielu darczyńców i wolontariuszy brakuje tam wielu produktów, zwłaszcza tych urozmaicających dietę, jak świeże warzywa, owoce czy soki. Akcja na Światowidzie to także apel wolontariuszy o dalszą pomoc i wsparcie" – informują wolontariusze.

Dary, szczególnie żywność można przynosić do tych miejsc, w których przebywa najwięcej uchodźców – czyli do Areny, budynku starego dworca kolejowego czy pawilonu nr 2 na MTP.


R E K L A M A

Komentarze (1)

20-04-2022 20:28:42
adam
Nasze miasto wygląda jak pod ukraińską okupacją. Wszędzie flagi na gmachach publicznych...ile ma to jeszcze trwać? po co ten hura solidaryzm? a najbardziej boli to że brak jakiejkolwiek dyskusji nad problemem - czy stać nas na tak kosztowną pomoc, co z polskimi obywatelami, czy słuzba zdrowia wytrzyma, co z ZUS. Nikt nie ma odwagi ruszyc tematu bo zaraz go wyzwą od ruskich pachołków
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

wrz

do 24-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

27

wrz

do 29-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra
Master Baker - konkurs wypieku chleba i bułek
"Taropak" - Miedzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania

29

wrz

do 01-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Smaki Regionów

do 30-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Viva Seniorzy!" - targi senioralne

18:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
Odpust parafialny pod przewodnictwem ks. kan. Waldemara Hanasa – ekonoma Archidiecezji

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: