Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Przez żołądek do Filipin - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Przez żołądek do Filipin
02-07-2022 00:32   Janusz Ludwiczak
Od pięciu lat Centrum Inicjatyw Międzykulturowych "Horyzonty" organizuje w Klubie "Krąg" cykliczne spotkania w ramach cyklu "Przez żołądek do kultury", podczas których można poznać kulturę różnych krajów i spróbować przysmaków m.in. z Ukrainy, Francji, Hiszpanii, Niemiec, Francji, Portugalii, a nawet z Iranu, Indii, Japonii, Iraku czy Meksyku. Tym razem przyszedł czas na Filipiny.

O swoim kraju opowiadała przebywają w Poznaniu Kathryn.

– Urodziłam się i wychowałam na Filipinach. Mam korzenie malajskie i latynoskie, dziedzictwo tworzą silną mieszankę w moich żyłach i mojej kulturze. Jednak, jak wiele dzieci na Filipinach, dorastałam mówiąc po angielsku i oglądając amerykańską telewizję, podczas gdy moje hiszpańsko-malajskie dziedzictwo pozostało punktem odniesienia dla mojej tożsamości. Od tego czasu mieszkałam w Hiszpanii i Francji, a jesienią przeniosę się do Włoch. Tego lata znajduję się w Polsce. Obecnie robię magisterkę z europejskich kultur literackich, która studiuje literaturę i sztukę europejską w liczbie mnogiej. Przez całe życie niemożliwe było zdefiniowanie jednoznacznej tożsamości kulturowej, czy to z urodzenia, czy z wyboru, i konsekwentnie jestem zaskoczona i zachwycona, że ja, z wieloma historiami, które składają się na to, kim jestem, staję się kim się staję – opowiada Filipinka Kathryn.

Uczestnicy spotkania mogli spróbować filipińskie danie Ube and Pancit canton.

Tymczasem, 13 lipca o godz. 17:00 w Klubie "Krąg" kolejne spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy i obcokrajowców mieszkających w Poznaniu z cyklu "Przez żołądek do kultury", które odbywa się w ramach projektu mobilne Centrum Inicjatyw Lokalnych Łazanka, współfinansowanego ze środków budżetu Miasta Poznań. Tym razem tematem przewodnim będzie Turcja.

Wstęp na wydarzenie jest wolny, jednak obowiązują zapisy: zapisy.klubkrag@gmail.com.


R E K L A M A

Fot: Andrzej Radwański

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

wrz

do 24-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

27

wrz

do 29-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra
Master Baker - konkurs wypieku chleba i bułek
"Taropak" - Miedzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania

29

wrz

do 01-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Smaki Regionów

do 30-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Viva Seniorzy!" - targi senioralne

18:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
Odpust parafialny pod przewodnictwem ks. kan. Waldemara Hanasa – ekonoma Archidiecezji

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: