Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Givebox zniknął z Parku Kasprowicza: "proszono nas o usunięcie szafy ze względu na bałagan" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Givebox zniknął z Parku Kasprowicza: "proszono nas o usunięcie szafy ze względu na bałagan"
02-08-2022 13:24   Janusz Ludwiczak
Przy wejściu do pływalni letniej w Parku Kasprowicza nie ma już Givebox-a, czyli szafy, w której można było zostawić niepotrzebną nam odzież czy książki.

"Givebox Łazarz", czyli wspólna szafa, w której można było pozostawić niepotrzebne rzeczy na użytek innej osoby w potrzebie znajdowała się w Parku Kasprowicza, w pobliżu wejścia na pływalnię letnią od grudnia 2016 roku. Niestety łazarski "Givebox" musiał zostać zdemontowany.

– Dostaliśmy sygnał od Zarządu Zieleni Miejskiej, że w związku z rewitalizacją Parku Kasprowicza musimy usunąć szafę, ze względu na bałagan, jaki ona generuje, pomimo, iż zawsze staraliśmy się utrzymać porządek. Jesteśmy wdzięczni, że przez prawie sześć lat mogła ona funkcjonować, to i tak jest rekord w Poznaniu, a chyba nawet w Polsce – mówi portalowi Lazarz.pl Kalina Olejniczak z Podzielni, jedna z pomysłodawczyń "Giveboxa".

Podobny los spotkał też jeżycki Givebox, który znajdował się przy Domu Tramwajarza, który również został zlikwidowany jakiś czas temu.

– Być może uda znaleźć się inną lokalizację dla "Givebox Łazarz". Może ktoś chce przyjąć szafę pod swoje skrzydła? – dodaje Kalina Olejniczak.

Organizatorzy proszą równocześnie, by nie zostawiać worków z odzieżą, książkami i innymi artykułami w Parku Kasprowicza. Ciuchy można zanieść do najbliższego kontenera na używaną odzież przy ul. Morawskiego 13 lub do Po-Dzielni przy ul. Głogowskiej 27.


Komentarze (2)

02-08-2022 21:09:19
nie mów tak
Nie mów tak. Ja też byłem przeciwnikiem giveboxa ale to dlatego, że wiara nie umie korzystać z takich rzeczy. Nie ma sensu oferować ludziom takich miejsc. Jak za coś trzeba zapłacić to inaczej się szanuje. Niektorzy może na olx będą wystawiać te tandetę co tam lądowała.
02-08-2022 15:52:43
olek
Jednego hipsterskiego gówienka na łazarzu mniej
Aktualności
Niezapominajka
18

lis

do 22-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Poznański Jarmark Świąteczny

01

gru

do 03-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych

03

gru

12:15
Kościół Chrystusa Sługi ul. Palacza 7
20-lecie Parafii Chrystusa Sługi

Rynek Łazarski
Mikołajkowe 2. urodziny Rynku Łazarskiego
• 11:00 - koncert Wójka Ogórka
• 12:00 - urodzinowy pączkowy tort
• spotkanie z Mikołajem i upominki dla najmłodszych
• kiermasz rękodzieła

16:00
Kościół Chrystusa Sługi ul. Palacza 7
"Jak wielką miłością obdarzył nas Ojciec" - koncert zespołu dziecięco-młodzieżowego z okazji 20-lecia Parafii Chrystusa Sługi

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: