Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kolejne zmiany w komunikacji – "12" będzie jeździć na Połabską, "6" dwa razy częściej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Kolejne zmiany w komunikacji – "12" będzie jeździć na Połabską, "6" dwa razy częściej
28-09-2022 19:49   Janusz Ludwiczak
Od soboty ZTM wprowadza kolejne zmiany w kursowaniu tramwajów.

Jak przekonuje Zarząd Transportu Miejskiego zmiany te mają poprawić warunki komunikacyjne w centrum miasta.

– Podczas prac remontowych prowadzonych na trasie Poznańskiego Szybkiego Tramwaju, jak również tych, które spowodowały wyłączenie ruchu tramwajowego na ul. Fredry i Mielżyńskiego, przykładamy jeszcze większą wagę do wnikliwego monitoringu funkcjonowania transportu. Zdajemy sobie sprawę, że brak możliwości przejazdu tramwajem z Mostu Teatralnego do kierunku Placu Cyryla Ratajskiego z uwagi na modernizację węzła przy Okrąglaku stanowi dużą uciążliwość. Dokładamy w związku z tym starań, aby minimalizować skalę niedogodności dla pasażerów i wykorzystujemy każdą okazję, żeby ułatwiać podróżnym przemieszczanie się po mieście. Warto także pamiętać, że po zakończeniu prac pasażerowie zyskają nowoczesne torowiska gwarantujące bezpieczne i wygodne podróże – przekonuje Jan Gosiewski, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu.

I tak od 1 października tramwaje linii nr 12 nie będą już kursować ulicą Grunwaldzką do pętli Budziszyńska, lecz pojadą przez rondo Kaponiera, Roosevelta, Pułaskiego i Winogrady na Połabską.

– Dzięki temu możliwy będzie bezpośredni dojazd z Rataj lub Winograd do centrum od strony ulicy Królowej Jadwigi. Poprowadzenie „dwunastki” na Winogrady spowoduje, że zawieszona zostanie linia nr 4, na której tramwaje kursują obecnie na trasie Połabska – Ogrody. Warto także pamiętać o możliwości dojazdu z przystanku "Żniwna" do ronda Rataje z przesiadką w rejonie Mostu Dworcowego (na linie nr 3 oraz 10, a następnie linie nr 6 i 18) – objaśnia Bartosz Trzebiatowski, rzecznik ZTM.

Równocześnie zawieszone zostanie kursowanie tramwajów linii nr 4 i 8. Jak widać nie sprawdziła się trasa "ósemki" przez Wildę i Hetmańśką do pętli Starołęką Mała (dawniej Stomil).

Ponadto dwukrotnie częściej kursować będzie "szóstka".

– Z powodu zmiany trasy linii nr 12, na której tramwaje od 1 października nie będą kursowały na Grunwaldzie, zostanie zwiększona częstotliwość przejazdów "szóstki”, która będzie jeździć dwa razy częściej we wszystkich okresach tygodnia. Co druga „szóstka” kończyć będzie swój bieg na pętli Budziszyńska, a nie na Junikowie – zaznacza ZTM.

Od 3 października ma poprawić się też dojazd do samego centrum. Dojazd w rejon Placu Cyryla Ratajskiego zapewni wahadłowa linia tramwajowa nr 98.

–Tramwaj będzie miał także wydłużoną trasę w rejonie Śródki - dojedzie do pętli Zawady. Pomiędzy pl. Ratajskiego a pl. Wielkopolskim pojazdy będą jeździć po jednym torze, natomiast pomiędzy pl. Wielkopolskim a Zawadami - po dwóch odpowiednich torach, jak to miało miejsce przed wprowadzeniem linii wahadłowej. Dzięki temu zwiększy się częstotliwość kursów, a korzystanie z komunikacji miejskiej będzie łatwiejsze. Pasażerowie będę mieli pewność, z której strony nadjedzie tramwaj – podsumowuje Bartosz Trzebiatowski z Zarządu Transportu Miejskiego.

Kolejne zmiany czekają nas jeszcze jesienią, gdy rozpocznie się remont trasy Kórnickiej. Wówczas tramwaje linii nr 5, 17 i 18 nie pojadą od skrzyżowania Kórnickiej i Jana Pawła II na os. Lecha. Jak już informowaliśmy "piątka" nadal ma jeździć z Głogowskiej na Królowej Jadwigi, umożliwiając tym samym dojazd z Górczyna i Łazarza do centrum.Kliknij, aby zobaczyć w większej rozdzielczości


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
18

lis

do 22-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Poznański Jarmark Świąteczny

01

gru

do 03-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych

03

gru

12:15
Kościół Chrystusa Sługi ul. Palacza 7
20-lecie Parafii Chrystusa Sługi

Rynek Łazarski
Mikołajkowe 2. urodziny Rynku Łazarskiego
• 11:00 - koncert Wójka Ogórka
• 12:00 - urodzinowy pączkowy tort
• spotkanie z Mikołajem i upominki dla najmłodszych
• kiermasz rękodzieła

16:00
Kościół Chrystusa Sługi ul. Palacza 7
"Jak wielką miłością obdarzył nas Ojciec" - koncert zespołu dziecięco-młodzieżowego z okazji 20-lecia Parafii Chrystusa Sługi

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: