Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Łatwiej dojechać bimbą do centrum - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Łatwiej dojechać bimbą do centrum
09-11-2022 06:26   Janusz Ludwiczak
Poprawił się nieznacznie dojazd do ścisłego centrum miasta. Od półtora tygodnia tramwaje dojeżdżają do przystanku na Alejach Marcinkowskiego.

Od ponad roku trwa remont na św. Marcinie. Od sierpnia modernizowana jest trasa PeSTki, a 1 września rozpoczęły się kolejne inwestycje, związane z realizacją "Projektu Centrum" – m.in. na Moście Teatralnym, ulicach: Fredry, Gwarnej, Placu Wolności i Placu Cyryla Ratajskiego. Jakby tego było mało od połowy października zamknięta jest trasa Kórnicka, tym samym bimby nie dojeżdżają na Polankę i os. Tysiąclecia. Zmienionymi trasami kursują praktycznie wszystkie tramwaje, z wyjątkiem pięciu linii (nr 1, 6, 7, 10 i 11).

Poprawił się jednak nieznacznie dojazd do centrum. Linia wahadłowa nr 98 została wydłużona w rejon Placu Cyryla Ratajskiego, a od soboty, 29 października tramwajami linii nr 9 i 13 można dojechać do Alei Marcinkowskiego, ułatwiając tym samym dojazd osobom, chcącym dostać się w rejon Placu Wolności, wschodniej części ul. Św. Marcin czy okolice ul. Ratajczaka.

– Pasażerowie mają do dyspozycji oba przystanki na Alejach Marcinkowskiego, z tym ,że przystanek po południowej stronie, przy Galerii MM jest traktowany jako pierwszy na trasie w kierunku Dębca/Starołęki, natomiast przystanek po prawej stronie (przy gmachu Narodowego Banku Polskiego) jest przystankiem końcowym dla tramwaju jadącego od strony Kupca Poznańskiego – wyjaśnia Bartosz Trzebiatowski, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego (ZTM).

Z Łazarza do centrum można teraz dojechać "piątką" (z Głogowskiej) oraz "szóstką" (północna część Łazarza) i przesiąść się na linię nr ⑨ na przystanku "Półwiejska".


R E K L A M A

Komentarze (1)

09-11-2022 07:38:47
kaśka
Cieszę się, że to już jest, bo dotychczas jeździłam przez Wierzbięcice i chodziłam przez park by uniknąć wysokich schodów na przejściu podziemnym. Ale robi się coraz ciemniej, i chodzenie tamtędy było coraz bardziej jak błądzenie po ciemnym lesie. Tam zresztą też są (mniejsze) schody, zwykle zaśmiecane rozmaitymi przedmiotami, a nawet porzuconymi hulajnogami, ale to już szczegół. Wszystko to ma znaczenie dla człowieka z problemami ortopedycznymi, choć sprawni i bardzo młodzi nie zauważą problemu. Teraz jest lepiej co nie znaczy idealnie. Wiem że się czepiam, ale skoro to jedyne połączenie Łazarza ze Śródmieściem, czy ZTM nie mógłby zsynchronizować czasów odjazdu Piątki i Dziewiątki? Obydwa przyjeżdżają teoretycznie o tej samej godzinie np. 6.50, 7.00, 7.10 ale nie czekają na siebie. I czeka się do 10 minut.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

wrz

do 24-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mieszkań i domów

27

wrz

do 29-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra
Master Baker - konkurs wypieku chleba i bułek
"Taropak" - Miedzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Etykietowania

29

wrz

do 01-10-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Smaki Regionów

do 30-09-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Viva Seniorzy!" - targi senioralne

18:00
Kościół Michała Archanioła ul. Stolarska 7
Odpust parafialny pod przewodnictwem ks. kan. Waldemara Hanasa – ekonoma Archidiecezji

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: