Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

22. Dni Łazarza {SPECJALNY SERWIS INFORMACYJNY} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
22. Dni Łazarza {SPECJALNY SERWIS INFORMACYJNY}
06-06-2011 00:00   Janusz Ludwiczak
Od 9 do 13 czerwca 2011 r. odbyły się 22. DNI ŁAZARZA. Z tej okazji przygotowaliśmy serwis informacyjny oraz serwis specjalny www.22dni.lazarz.pl, w którym obszerne relacje, galerie zdjęć i filmy wideo.

6. Krzyżówka Łazarska zakończona - rozlosowaliśmy nagrody
Na 22. Dni Łazarza, które odbyły się od 9 do 13 czerwca przygotowaliśmy już szóstą edycję "Krzyżówki Łazarskiej". W niedzielę, 3 lipca przeprowadziliśmy losowanie nagród. Poniżej lista laureatów.
>> W I Ę C E J

Izabella Hermanowska została Człowiekiem Roku. Przyjaciółmi Łazarza - Jadwiga Walkowiak i ks.Poźniak
Podczas uroczystego zakończenia 22. Dni Łazarza przyznane zostały tytuły Przyjaciela Łazarza i Człowieka Roku Łazarz 2011. W trakcie gali Bogusławowi Duszyńskiemu - założycielowi i kierownikowi Zespołu Kabaretowego "Wiosenne Krokusiki" zostały wręczone podziękowania od prezydenta...
>> W I Ę C E J

Krzysztof Smura zabrał dzieci w podróż w czasie po Poznaniu
Spotkanie autorskie z Krzysztofem Smurą, dziennikarzem i autorem książek "Poznań. Spacer w czasie" oraz "Poznań. Bimbą w czasie" dla najmłodszych mieszkańców dzielnicy zorganizowała Biblioteka Raczyńskich.
>> W I Ę C E J

Chłopcy zagrali w piłkę, dziewczyny w kosza
Łazarski Turniej Piłki Nożnej Chłopców odbył się na rozpoczęcie, a Turniej Piłki Koszykowej Dziewcząt na zakończenie... 22. Dni Łazarza. W obu imprezach wzięły reprezentacja łazarskich szkół podstawowych. Turnieje zostały rozegrane na terenie Szkoły Podstawowej nr 9 przy ul. Łukaszewicza.
>> W I Ę C E J

Gaude Mater
Koncert muzyki chóralnej i instrumentalnej (sakralnej i świeckiej) "Gaude Mater" w wykonaniu Chóru Kameralnego "Collegium Cantorum" oraz uczniów Zespołu Szkół Muzycznych z ul. Głogowskiej odbył się w niedzielę w kościele Matki Boskiej Bolesnej.
>> W I Ę C E J

"Samo zło" zaprosiło na turniej kopa, darta i w tysiąca
Łazarski turniej kopa, w darta i tysiąca odbył się w pubie "Samo Zło". Imprezy zostały zorganizowane w ramach 22. Dni Łazarza.
>> W I Ę C E J

Orkiestra Dęta Miasta Poznania, górale i goście z Indii wystąpili w Parku Wilsona {GALERIA ZDJĘĆ}
Orkiestra Reprezentacyjna Miasta Poznania, a także m.in. Dziecięcy Zespół Regionalny “Tatry” oraz zespół Ghungroo Musical Club z Indii wystąpili w niedzielę w Parku Wilsona.
>> W I Ę C E J

Biegali wokół Areny już po raz trzeci {WIDEO, GALERIA ZDJĘĆ}
105 zawodników wzięło udział w III Otwarty Biegu Łazarskim "Arena 2011" o Puchar Wolności, który odbył się w niedzielę w Parku Kasprowicza.
>> W I Ę C E J

Dzieci grą w kapsle, klasy i zośkę próbowały ratować podwórka
Dawne gry podwórkowe takie jak skakankę i gumę, kapsle, klasy i zośkę próbowali odtworzyć w sobotę najmłodsi mieszkańcy Łazarza. Akcję zorganizowało Centrum Inicjatyw Młodzieżowych "Horyzonty".
>> W I Ę C E J

Przewodnicy PTTK oprowadzili po schronie przeciwlotniczym położonym pod Parkiem Wilsona
Blisko 50 osób wybrało się na wycieczkę do schronu przeciwlotniczego, który znajduje się pod Parkiem Wilsona.
>> W I Ę C E J

Festyn Łazarski i Festiwal Aktywnych Społeczności Lokalnych odbył się w Parku Wilsona {WIDEO}
Występy artystyczne, prezentacje dorobku instytucji i stowarzyszeń, dmuchana zjeżdżalnia, przejazdy kucykiem, miasteczko ruchu drogowego, pokazy capoeiry, symultana szachowa, gry i zabawy dla dzieci - to tylko kilka z atrakcji jakie czekały w sobotę w Parku Wilsona w ramach...
>> W I Ę C E J

Pocztówka z Łazarza
Występy artystyczne z udziałem Zespołu Tańca Współczesnego "Agat" oraz grupy wokalnej "Vocal Dream" uśmietniły uroczystość zakończeniu konkursu plastycznego "Na Łazarzu", który zorganizował Młodzieżowy Dom Kultury nr 3.
>> W I Ę C E J

Nastolatkowie rozmawiali o aktywności lokalnej i wymieniali się sąsiadem
Dzień otwarty, w ramach którego odbyły się: targ "Wymień się sąsiadem" oraz warsztaty na temat aktywności lokalnej zorganizowało Stowarzyszenie Centrum Inicjatyw Młodzieżowych "Horyzonty" oraz Klub Nastolatków "Za Kręgiem".
>> W I Ę C E J

Wiosenne Krokusiki kwitną i występują już od 25 lat
Koncert z okazji jubileuszu 25-lecia Zespołu Kabaretowego Seniorów "Wiosenne Krokusiki" odbył się w piątek, w Klubie Osiedlowym "Krąg".
>> W I Ę C E J

Piotr Bojarski mówił czytelnikom o zniknięciu gwiazdy czerwonej z Cytadeli
Spotkanie autorskie z Piotrem Bojarskim, autorem książek "Cztery twarze Prusaka" i "Kryptonim Posen" odbyło się w Filii 4 Biblioteki Raczyńskich przy ul. Lodowej.
>> W I Ę C E J

Turniej wiedzy o Łazarzu
Chętnych było tak wiele, że organizatorzy musieli dostawiać dodatkowe stoliki. Turniej wiedzy "Łazarski Omnibus 2011" dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów odbył się w Klubie Osiedlowym "Krąg".
>> W I Ę C E J

Na festynie rodzinnym zabawa się powtarza
Już po raz siedemnasty w ramach Dni Łazarza w Szkole Podstawowej nr 26 przy ul. Berwińskiego odbył się Festyn Rodzinny.
>> W I Ę C E J

Barwny korowód już po raz szósty przeszedł ulicami Łazarza {GALERIA ZDJĘĆ, WIDEO}
Przejazd ulicą Wyspiańskiego i Głogowską zabytkowych samochodów i londyńskiego autobusu, przemarsz defilady w wykonaniu Orkiestry Dętej ze Swarzędza, a także barwie ubranych uczniów szkół, harcerzy i mieszkańców - tak wyglądała VI Parada Łazarska, która rozpoczęła 22. Dni Łazarza.
>> W I Ę C E J

Rozwiąż krzyżówkę i wygraj nagrody
Już po raz szósty przygotowaliśmy "Krzyżówkę Łazarską" na Dni Łazarza. Zachęcamy do jej rozwiązania, bo oprócz doskonałej zabawy (wiele haseł związanych jest z dzielnicą) czekają atrakcyjne nagrody.
>> W I Ę C E J

37 imprez dla mieszkańców - rozpoczyna się największe i najstarsze dzielnicowe święto
Parada Łazarska maszerująca główną ulicą dzielnicy, Festyn Łazarski w Parku Wilsona, wycieczki do schronu przeciwlotniczego i szlakiem łazarskiej secesji, III Otwarty Bieg Łazarski w Parku Wilsona czy turniej darta, kopa i w tysiąca - to tylko niektóre imprezy, które odbędą się w ramach...
>> W I Ę C E J

Podwórka zdominują 22. Dni Łazarza
W tym roku, podczas tego najstarszego i najdłuższego dzielnicowego święta już po raz szósty przejdzie Parada Łazarska, a w Parku Kasprowicza odbędzie się Otwarty Bieg Łazarski. Organizatorzy planują też zorganizować w Parku Wilsona festyn i koncert galowy.
>> W I Ę C E J


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
18

lis

do 22-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie plac PeWuKi - Powszechnej Wystawy Krajowej
Poznański Jarmark Świąteczny

01

gru

do 03-12-2023
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych

03

gru

12:15
Kościół Chrystusa Sługi ul. Palacza 7
20-lecie Parafii Chrystusa Sługi

Rynek Łazarski
Mikołajkowe 2. urodziny Rynku Łazarskiego
• 11:00 - koncert Wójka Ogórka
• 12:00 - urodzinowy pączkowy tort
• spotkanie z Mikołajem i upominki dla najmłodszych
• kiermasz rękodzieła

16:00
Kościół Chrystusa Sługi ul. Palacza 7
"Jak wielką miłością obdarzył nas Ojciec" - koncert zespołu dziecięco-młodzieżowego z okazji 20-lecia Parafii Chrystusa Sługi

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: